سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

اسکالپ سر چیست

اسکالپ سر چیست

اسکالپ سر چیست :

اسکالپ سر بسیار شبیه خال کوبی است و از تکنیک میکروپیگمنتیشن استفاده می کند. در این روش میکرونیدیل ، رنگدانه هایی مشابه رنگ موی طبیعی فرد را به لایه بیرونی سر تزریق می کنند. به صورت نقطه ای و شبیه مو، در این روش رنگ موی فرد مشخص می شود و در پوست قسمت های که دچار ریزش شده اند از همان رنگ استفاده می شود، این کار باعث می شود که کمتر کم مویی مشخص باشد و یا بدون دقت اصلا مشخص نباشد.

 

اسکالپ سر چگونه انجام می شود :

اسکالپ سر از رنگ هایی که نزدیک به رنگ موی فرد باشد انتخاب می شود. پس از آن ، کارتریج ویژه با پوست مشتری سازگار می شود.  در روند اجرای اسکالپ سر، با کمک میکرونیدل یا سوزن های بسیار ظریف ، رنگدانه وارد لایه خارجی پوست می شود. روند انجام تقریباً مشابه خال کوبی است. به این ترتیب نقاط با رنگدانه در لایه خارجی پوست ایجاد می شود. قبل از انجام اسکالپ سر ، شما جلسه ای را با متخصص به عنوان جلسه مشاوره ترتیب می دهید. در این جلسه شما فرم مورد نظر ، رنگ و نیز حجم دلخواه برای اسکالپ سر خود را انتخاب می نمایید.

 

در اسکالپ سر برای ایجاد هر نقطه ، زخم کوچکی در پوست ایجاد می شود. این زخم ها ترمیم می شوند. علاوه بر این ، سیستم ایمنی بدن نیز شروع به مبارزه با رنگدانه هایی می کند که آنها را کوچکتر می کند. به همین دلیل است که برای اسکالپ سر کامل با رنگ و شکل دلخواه ، باید آن را در چندین جلسه تکرار کنید. برای این کار می توان از رنگ های مختلفی استفاده کرد تا رنگدانه ها متفاوت بوده و برخی از آنها برجسته تر از بقیه بنظر رسد. در جلسه اول معمولاً از رنگهای روشن استفاده می شود و در جلسات بعدی رنگها تیره می شوند.

 

اسکالپ سر آقایان :

اسکالپ سر در مردان بیشتر از زنان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا که طاسی سر در میان مردان بسیار دیده می شود.  مردانی که اسکالپ سر را انتخاب می کنند ، بهتر است که موهای خود را بسیار کوتاه نگه دارند ، تا بتواند طبیعی تر به نظر برسند.

 

فواید اسکالپ سر :

بیشتر افراد به دلیل استرس موهای خود را از دست می دهند. در این حالت ، اسکالپ سر بهترین راه حل است. اسکالپ سر رنگدانه های کف سر ، بخیه ، شکستگی و لکه های طاسی را می پوشانند. اسکالپ سر یکی از ارزان ترین و موثرترین راه حل برای حل مشکلات ریزش مو است. هزینه آن بسیار کمتر از کاشت مو است و نیاز به مراقبت کمتری دارد. پس از استفاده ، تمام آنچه که فرد نیاز دارد ضد آفتاب ، مرطوب کننده ها و کرم محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش است.

 

عوارض اسکالپ سر :

اسکالپ سر دارای عوارض و اشکالاتی است. از جمله اینکه پوست سر برای مدتی قرمز می ماند. و اینکه می توان رنگدانه ها و همچنین زخم ها را از بین برد . مهم است که قبل از اسکالپ سر ، مشکلاتی که پیش روی شما است را مطلع شوید. معمولاً عوارض جانبی پوست سر بسیار ناچیز است و تقریباً می توان گفت نزدیک به صفر است. البته بدیهی است که این زمانی اعمال می شود که اسکالپ سر تحت نظارت پزشک متخصص انجام شده باشد. به عنوان مثال می توان عوارض جانبی اسکالپ سر را بسیار ناچیز دانست. مواردی همچون قرمزی پوست سر می تواند از برجسته ترین عوارض اسکالپ سر باشد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی