سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

طرز تهیه رنگ مو با حنا و دارچین

طرز تهیه رنگ مو با حنا و دارچین

رنگ مو با حنا و دارچین :

سلامتی موها همواره جزو موارد بسیار با اهمیت می باشد که باید به آن ها توجه نمود. امروزه کمپانی های بزرگی اقدام به تولید رنگ های شیمیایی می نمایند که این رنگ ها سلامتی مو ها را تا حد زیادی به خطر می اندازند. بهترین ایده ای که برای تغییر رنگ موها به فکر می رسد استفاده از رنگ موهای طبیعی است. به عنوان مثال تغییر رنگ موها با تهیه ی رنگ موی طبیعی با حنا و دارچین به سادگی امکانپذیر است. اما اینکه رنگ موهای طبیعی را چگونه می توانیم بسازیم موضوعی است که قصد داریم در ادامه ی بحث به آن بپردازیم.

 

ابتدا مواظب باشید که حساسیت نداشته باشید.

 

طرز تهیه رنگ مو با حنا و دارچین :

سه قاشق غذا خوری حنا را با یک قاشق غذا خوری دارچین و یک لیوان آب جوش مخلوط کنید، و خوب هم بزنید سپس روی آن را با پلاستیک بپوشانید و اجازه دهید تا 13 ساعت در دمای معمولی خانه بماند، سپس به مدت سه ساعت روی مو ها قرار داده و سپس بشویید.

 

رنگ مو با حنا و دارچین و آبلیمو :

حنا یک نرم کننده شگفت انگیز برای موهای شما است. اگر موهای نازکی دارید ، حنا موهای شما را کاملا ضخیم و براق می کند. حنا ماده ای طبیعی است که می توانید از آن به همراه مواد دیگر در تهیه ی رنگ موی طبیعی استفاده نمایید. نکته ی قابل توجه آنکه برای تهیه ی حنا سعی نمایید که از عطاری و یا سوپرمارکت محلی حنای خالص تهیه کنید.

 

طرز تهیه رنگ مو با حنا و دارچین و آبلیمو :

برای تهیه ی این رنگ مو آب را بجوشانید و سپس به آن چند عدد چوب دارچین و میخک اضافه کنید و بگذارید مجدد چند دقیقه بجوشد. بعد از اینکه کمی خنک شد به آن دو قاشق پودر حنا اضافه کنید. ترکیب به دست آمده باید از غلظت خوبی برخوردار باشد و نباید بیش از حد مایع باشد چرا که در غیر این صورت استفاده از آن روی موهایتان دشوار است. حالا  یک قاشق غذاخوری لیمو اضافه کنید و آن را خوب مخلوط کنید.

بعد از اینکه خمیر حنا را درست کردید ، باید اجازه دهید حدود 12 ساعت یا یک شب بماند. این کار کاملا ضروری است زیرا حنا رنگ خود را آزاد می کند.

 

بعد از اینکه اجازه دادید حنا یک شب بماند، آماده استفاده از آن شوید. قبل از اقدام به رنگ کردن از یک لباسی دیگر استفاده کنید زیرا حنا سبب ایجاد رنگ روی لباس خواهد شد. برای پوشاندن دستان خود نیز دستکش پلاستیکی یا کیسه های پلاستیکی تهیه کنید زیرا حنا باعث ایجاد لکه های رنگی روی دست ها می شود. مخلوط حنا را روی تمام موهای خود بمالید و روی موها را را با کلاه رنگ و یا کیسه پلاستیکی بپوشانید. پس از آن اجازه دهید که این مخلوط حنا بر روی موهایتان به مدت 3 الی 5 ساعت بماند تا رنگ موها روشن شود. پس از اینکه احساس کردید به اندازه ی کافی رنگ موها تغییر پیدا نموده است کلاه را از روی موها برداشته و با یک شامپو به خوبی آن ها را بشویید. اگر حنا به سختی از مو خارج می شود از نرم کننده استفاده کنید.

 

رنگ کردن مو با حنا و دارچین و قهوه :

مخلوط حنا و قهوه و دارچین سبب ایجاد یک طیف رنگی قهوه ای بسیار طبیعی و زیبایی بر روی موها می شود. استفاده از قهوه برای تهیه ی رنگ مو مزایای بسیاری به دنبال دارد. به عنوان مثال کافئین موجود در قهوه سبب می‌شود فولیکول‌های غیرفعال، تحریک شده و فعالیت خود را از سر بگیرند. بنابراین ضمن تقویت این دسته از فولیکول‌ها، باعث افزایش فعالیت فولیکول‌های فعال هم می‌شود که این موضوع به درمان ریزش مو کمک می‌کند. قهوه گردش خون را در سراسر پوست سر بهبود می‌بخشد و از این طریق آن را تقویت کرده و موها را سالم می‌کند. علاوه بر آن قهوه باعث افزایش حجم موها، نرم‌ تر شدن آن ها و افزایش رطوبتشان می‌شود. دارچین نیز موجب درخشندگی  و نرمی موها می شود.

 

طرز تهیه رنگ مو با حنا و دارچین و قهوه :

برای تهیه ی این رنگ مو بهتر است که از قهوه ی فوری استفاده نمایید زیرا درست کردن آن راحت تر است. آب را درون ظرفی بریزید و روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید. هنگامی‌ که آب شروع به جوشیدن کرد،  دو قاشق پودر قهوه را به آن اضافه کنید. اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه بجوشد و سپس آن را کنار بگذارید تا کمی‌ خنک شود.

در طرفی دیگر  دو قاشق پودر حنا و یک قاشق دارچین را درون یک کاسه شیشه‌ ای بریزید و قهوه تازه آماده شده را به آرامی به آن ‌اضافه کنید. با قاشق به خوبی حنا و قهوه و دارچین را با یکدیگر مخلوط نمایید تا حنا به طور کامل در قهوه حل شود و یک خمیر یکدست و غلیظ تشکیل شود. گرم نگه داشتن مخلوط حنا و قهوه در تهیه ی این رنگ بسیار مهم است تا یک رنگ قوی بدست آورید. می‌توانید یک حوله دور ظرف بپیچید تا حرارت درون آن به دام بیفتند و گرم بماند.

 

مخلوط باید حداقل یک ساعت در همین حالت باقی بماند. قبل از اعمال این رنگ مو به موها ابتدا آن ها را نم دار کنید و سپس توسط یه فرچه این رنگ را به کل موها بزنید و سپس یک کلاه بر روی موها قرار دهید. بعد از 3 الی 4 ساعت موهایتان را با شامپو گیاهی و آب ولرم بشویید.

 

 

منبع :

housewife

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی