سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

از بین بردن تیرگی کشاله ران

از بین بردن تیرگی کشاله ران

رفع تیرگی کشاله ران :

تیرگی کشاله ران یکی از آن دسته از مشکلات رایج افراد می باشد. معضل تیرگی و سیاهی کشاله ی ران هم در مردان و هم در زنان دیده می شود. این مناطق تیره بر روی عزت نفس افراد به خصوص بانوان بسیار موثر است و به آن ها اجازه ی پوشیدن هر نوع لباس کوتاهی را نمی دهد. عوامل بسیاری همچون بالا رفتن سن و تغییرات هورمونی، خشک شدن پوست، ژنتیک، کمبود املاح معدنی و ویتامین و...در تیره شدن این قسمت از بدن موثر می باشند. در ادامه ی مطلب از وب سایت بانوان زیبا قصد داریم در خصوص راهکارهایی برای از بین بردن تیرگی کشاله ی ران صحبت کنیم :

 

کشاله ران کجاست :

در آناتومی بدن انسان، کشاله ران ناحیه اتصالی بین شکم و ران در دو سوی استخوان شرمگاهی است.

 

از بین بردن تیرگی کشاله ران با لیزر :

استفاده از فناوری لیزر یکی از سریع ترین و در عین حال موثر ترین درمان‌ها برای رفع تیرگی کشاله ران است. این روش با هدایت پرتوهای متمرکز از انرژی نور، در نقاط تیره به منظور کمک به حذف لایه به لایه پوست عمل می‎‌کند. با این فرآیند و افزایش کلاژن سازی، بافت پوست ناحیه تناسلی و کشاله ران روشن‌ تر می‌شود. استفاده از لیزر برای از بین بردن تیرگی کشاله ی ران با حداقل عوارض جانبی همراه است و به واسطه ی موثر و سریع بودن طرفداران زیادی دارد.

 

کرم از بین بردن تیرگی کشاله ران :

در حال حاضر کرم ها و صابون های بسیار مختلفی با اسامی تجاری گوناگون در بازار تحت عنوان درمان تیرگی واژن با کرم وجود دارد ولی اثربخشی آنها بسیار کم است اما یکی از راهکارهای از بین بردن تیرگی کشاله ی ران است.

 

از بین بردن تیرگی کشاله ران با جوش شیرین :

پوست ناحیه کشاله ران نازک و بسیار حساس است، قبل از انجام بهتر است مطمئن شوید که به جوش شیرین حساسیت ندارید و ابتدا با پزشک مشورت کنید، جوش شیرین یکی از مواردی است که از آن می توان برای از بین بردن سیاهی و تیرگی های این نواحی از بدن استفاده نمود. در این روش باید به نسبت مساوی آب و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کرد. سپس لایه ی نازکی از ترکیب حاصل شده را باید بر روی پوست قسمت کشاله ی ران مالید. پس از مالیدن این خمیر باید به مدت 5 دقیقه صبر کرده و سپس با آب شست و شو داد. نکته ی قابل توجه آنکه جوش شیرین موجب سفید شدن و لایه برداری از پوست می شود اما باید حتما با احتیاط مصرف شود، چرا که ممکن است پوست را ملتهب کند و به آن آسیب برساند.

 

از بین بردن تیرگی کشاله ران با حنا :

استفاده از ماسک حنا یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن سیاهی کشاله ی ران می باشد. برای تهیه ی این ماسک باید یک قاشق غذاخوری حنای بی رنگ را به همراه یک قاشق غذا خوری ماست کم چرب و سه قطره گلاب با یکدیگر ترکیب نمایید. پس از ترکیب نمودن این مواد با یکدیگر آن را بر قسمت کشاله ی ران بمالید و اجازه دهید که به مدت 10 دقیقه در محل باقی بماند و سپس با آب گرم بشویید.

 

از بین بردن سیاهی کشاله ران با جوش شیرین و روغن زیتون :

پوست ناحیه کشاله ران نازک و بسیار حساس است، قبل از انجام بهتر است مطمئن شوید که به جوش شیرین حساسیت ندارید و ابتدا با پزشک مشورت کنید، با ترکیب جوش شیرین روغن زیتون و نمک یک ماسک عالی حاصل می شود که از این ماسک برای از بین بردن تیرگی های قسمت کشاله ی ران استفاده می نمایند. برای تهیه ی این ماسک یک قاشق غذاخوری نمک ، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری زیتون را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر نرم به دست آید. این خمیر را روی نواحی تیره کشاله ران بزنید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا تاثیر خود را بگذارد و سپس بشویید.

 

منابع :

wikidana

namnamak

alireza-eftekhari

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی