سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ چیست :

مزونیدلینگ از دو کلمه مزو که آغاز کلمه مزودرم است و نیدلینگ که به معنی سوزن زدن می باشد تشکیل شده است. مزونیدلینگ در واقع ترکیبی از دو شیوه مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. اما عمق نفوذ سوزن ها در این روش با مزوتراپی و میکرونیدلینگ کاملا متفاوت است و در مزونیدلینگ مزودرم پوست را برای نتایج بهتر هدف قرار می دهند. این روش ایمن، ساده و محرک ترشح کلاژن است. مزونیدلینگ در حال حاضر برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

مزونیدلینگ برای پوست صورت و مو :

همانگونه که گفتیم مزونیدلینگ برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربردهای آن برای صورت است. در واقع مزونیدلینگ صورت می تواند با تولید کلاژن سبب جوانسازی و زیبایی پوست صورت شود. علاوه بر آن کلیه اثرات و جای جوش و اسکارهای قدیمی را برطرف می کند و پوست را صاف، شفاف و یکنواخت می کند. مزونیدلینگ برای لک صورت نیز کاربرد دارد و قادر است که اثرات و لک های ناشی از سوختگی های قبلی را هم از بین ببرد. مزونیدلینگ دور چشم می تواند چین و چروک های ایجاد شده در اطراف چشم ها را رفع کند.

 

یکی از جدید ترین روش های درمان ریزش و همچنین تقویت موها، مزونیدلینگ می باشد. با انجام مزونیدلینگ چند جلسه  فولیکول های مو تقویت می شوند که این امر موجب کاهش ریزش مو خواهد شد. همچنین با تحریک رشد موهای آسیب دیده باعث رشد مجدد آن ها می گردد. در واقع به کمک مزونیدلینگ ویتامین ها و سرم های تقویتی از طریق منافذ ریزی که روی پوست سر ایجاد می گردد مستقیما وارد عمق پوست شده و اینکار روند تقویت مو را چند برابر می کند.

 

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ پوست و مو :

پس از مزونیدلینگ مو از کرم های ترمیم کننده و مراقبت پوست استفاده کنید، کرم ها و محصولات مراقبتی توسط پزشک مربوطه به شما معرفی و تجویز خواهد شد. نکته ی قابل توجه آنکه اینگونه درمان ها بهتر است در فصول سرد سال انجام شود تا کمتر در معرض تابش نور آفتاب قرار گیرد. و یا در تابستان تا زمان ترمیم سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید، با پزشکتان مشورت کنید.

 

برای مدت مشخصی که پزشک شما تعیین می کند باید از سشوار کردن موها  پرهیز شود چرا که گرمای بیش از حد سبب تحریک و التهاب ناحیه مربوطه می گردد.  تا 24 ساعت بعد از مزونیدلینگ مو ورزش و فعالیت های سنگین انجام ندهید.

پس از انجام مزونیدلینگ صورت به دلیل آنکه پوست در برابر آفتاب حساس تر از قبل می شود لازم است تا مدت ها از آن دوری کنید. بلافاصله بعد از انجام مزونیدلینگ از آنجایی که منافذ پوست باز هستند نباید از کرم های آرایشی حتی از کرم ضد آفتاب استفاده کرد زیرا سبب ایجاد التهاب در پوست می شود. ولی از 24 ساعت بعد از درمان می توانید از محصولات ضد آفتاب به ویژه محصولات معدنی استفاده نمایید. در این مورد نیز با پزشکتان مشورت کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی