سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رنگ مو با دارچین و اکسیدان

رنگ مو با دارچین و اکسیدان

اغلب خانم ها تمایل دارند که از رنگ مو های طبیعی و گیاهی برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنند تا آسیب های کمتری به موهایشان وارد شود. رنگ موهای طبیعی کاملا بی خطر بوده و به دلیل اینکه  فاقد مواد شیمیایی هستند برای دوران بارداری نیز مناسب می باشند. دارچین و قهوه جزو رایج ترین مواد طبیعی ای هستند که از گذشته تا به حال برای ساخت رنگ موی طبیعی از آن ها استفاده می کنند. در ادامه قصد داریم طرز تهیه ی انواع رنگ موی طبیعی که به وسیله ی این دو ماده ساخته می شوند را به شما بگوییم : 

 

رنگ کردن مو با دارچین و اکسیدان :

برای هایلایت و روشن کردن موهایتان مقداری دارچین را در ظرف ریخته و سپس اکسیدان  اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را به موها مالیده و کلاه مخصوص رنگ را به سر بگذارید. پس از اطمینان حاصل نمودن از رنگ گرفتن موها کلاه را برداشته و موهایتان را شست و شو دهید.

 

رنگ کردن مو با قهوه و دارچین و اکسیدان :

برای تغییر رنگ موها یتان می توانید این بار از ترکیب قهوه،  دارچین و اکسیدان کمک بگیرید. تمامی این مواد را با هم ترکیب نموده و به موها بمالید. پس از رنگ گرفتن موها می توانید کلاه رنگ را برداشته و موها را شست و شو دهید.

 

رنگ کردن مو با عسل و دارچین :

یک ترکیب فوق العاده و عالی برای تغییر رنگ موها و تقویت آن ها استفاده از عسل و دارچین همراه هم برای مو هاست که همراه با روغن زیتون ثبات رنگ مو را بیشتر می کند. نکته ی مهم در دستور تهیه ی این رنگ مو لحاظ کردن حجم موهاست و شما باید با توجه به کم یا پر حجمی موها یتان مواد اولیه را کم و زیاد کنید. یک قاشق عسل و دارچین و روغن زیتون را به خوبی با هم ترکیب کنید و بر روی موها یتان بمالید. اگر حجم و میزان بلندی موهایتان زیاد است باید مقدار بیشتری از این ترکیبات را برای تهیه ی رنگ مو استفاده نمایید.  نکته ی قابل توجه آنکه پیش از استفاده از این رنگ موی طبیعی موهایتان را خوب بشویید تا کاملا تمیز باشد.

 

رنگ کردن مو با دارچین و حنا :

استفاده از این ترکیبات گیاهی شوره ی سر درمان شده و موها به سلامت و درخشش قابل توجهی می رسند. برای آن که موهایی قهوه ای رنگ با هایلایت های روشن داشته باشید این روش بسیار کابردی است. یک قاشق غذا خوری پودر دارچین را با یک فنجان آب و سه قاشق غذاخوری پودر حنا ترکیب کنید و اجازه دهید این ترکیب 12 ساعت در دمای اتاق باقی بماند تا برای استفاده آماده شود.

بعد از این مدت زمان رنگ موی طبیعی شما آماده است ، این رنگ مو باید حتما 3 الی 4 ساعت روی موهایتان باقی بماند تا رنگ مورد نظر بر روی موها تاثیر گذار شود، بعد از گذشت زمان مناسب موها را کاملا آبکشی کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی