سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک برای زیبایی لب

ماسک برای زیبایی لب

چگونه ماسک لب درست کنیم :

ممکن است لب های شما خشک و ترک خورده، تیره و... باشد و از ظاهر و زیبایی لب هایتان رضایت نداشته باشید، اما نگران نباشید شما می توانید به سادگی در خانه ماسک زیبایی برای زیبایی و نرم شدن لب ها بسازید، ادامه مطلب را بخوانید تا یاد بگیرید چند ماسک زیبایی لب با مواد خانگی بسازید.

 

ماسک عسل برای لب :

برای ساخت این ماسک به مقدار کافی عسل برای پوشاندن لب ها و مقداری پلاستیک برای پوشاندن لب ها نیاز می باشد.

از پلاستیک بسته بندی به صورت مستطیل به اندازه ای برش دهید که بتواند کل دهان شما را بپوشاند. با لب های تمیز و دندان های مسواک زده شروع کنید، این کار برای جلوگیری از مخلوط شدن هر گونه مانده غذایی با ماسک زیبایی لب شما می باشد، دستانتان را بشویید تا بتوانید با انگشتان تمیز مقدار یک لایه ضخیم عسل بر روی لب هایتان بمالید اما نه به مقداری که چکه کند.

 

حال پلاستیک را روی لب هایتان قرار دهید تا رطوبت و گرما را بر روی لب هایتان حفظ کند.

اجازه دهید این ماسک به مدت 15 دقیقه بر روی لب هایتان باقی بماند، عسل یک مرطوب کننده طبیعی می باشد که استفاده از آن بر روی لب ها باعث می شود تا لب های نرم و ابریشمی داشته باشید. بعد از گذشت 15 دقیقه لب هایتان را با آب گرم بشویید و به آرامی با یک حوله نرم خشک کنید، از این ماسک لب می توانید هر روز استفاده کنید.

 

 

ماسک لایه بردار لب :

این ماسک که با مواد غنی و مرطوب کننده ای مثل عسل، روغن و کره ساخته می شود می تواند لب های شما را ابریشمی و صاف کند، همچنین حاوی شکر است که یک لایه بردار ملایم است.

 

اگر لب هایی پوسته پوسته شده و خشک دارید بهتر است این ماسک را امتحان کنید.

 

مواد لازم :

  1. یک قاشق چای خوری روغن آووکادو، روغن زیتون یا روغن بادام شیرین.
  2. یک قاشق غذا خوری شکر
  3. یک قاشق غذا خوری عسل
  4. یک قاشق چای خوری وازلین یا روغن نارگیل

 

ابتدا روغنی که تهیه کرده اید که می تواند روغن آووکادو یا زیتون یا روغن بادام شیرین باشد را و به میزان یک قاشق چای خوری است را در ظرف بریزید، حالا شکر را اضافه کنید، شکر یک لایه بردار ملایم است که می تواند در برطرف کردن پوسته ها و لایه مرده لب کمک کند، شکر برای دندان ها مناسب نیست مواظب باشید با دندان ها برخورد نداشته باشد، حالا عسل را هم اضافه کنید، عسل نه تنها خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد یک مرطوب کننده طبیعی برای لب های شما نیز می باشد، حالا روغن نارگین یا وازلین را هم اضافه کنید، اگر میکس آن ها سخت است از چنگال استفاده کنید و یا کمی آن را گرم کنید به مقدار خیلی کم که وازلین یا روغن نارگیل شما ذوب شود.

 

مواظب باشید که زیاد گرم نشود چرا که یک لحظه گرما می تواند باعث گرم شدن زیاد روغن شود، در حد 40 درجه مناسب است یا می توانید اصلا گرم نکنید.

 

حالا بعد از مخلوط مواد یک خمیر غلیظ دارید اگر خیلی شل است مقدار کمی شکر اضافه کنید و اگر خیلی غلیظ است مقدار کمی روغن اضافه کنید، حالا با انگشتان تمیز به مدت دو الی سه دقیقه به آرامی خمیر به دست آمده را بر روی لب ها ماساژ دهید، بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید و مابقی آن را می توانید به مدت دو هفته در فریزر نگه داری کنید، برای دریافت نتیجه بهتر هفته ای یکبار می توانید از این ماسک استفاده کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی