سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک با سفیده تخم مرغ

ماسک با سفیده تخم مرغ

ماسک با سفیده تخم مرغ :

قصد داریم مزایای احتمالی ماسک سفیده تخم مرغ را بررسی و همچنین طرز تهیه ماسک زیبایی با سفیده تخم مرغ را شرح دهیم.

 

اصلی ترین ماده غذایی سفیده تخم مرغ پروتئین است، یک تخم مرغ بزرگ حاوی 3.6 گرم پروتئین می باشد، طرفداران ماسک سفیده تخم مرغ معتقدند که این پروتئین اثرات سفت کنندگی پوست و جذب چربی اضافی پوست را دارد. برخی نیز معتقدند که سفیده تخم مرغ حاوی ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که می تواند به سلامت و زیبایی پوست کمک کند.

 

طرز تهیه ماسک با سفیده تخم مرغ برای پوست چرب :

اولین قدم جدا کردن سفیده از زرده می باشد، بر اساس میزان ناحیه مورد نظر پوست تعداد تخم مرغ را انتخاب کنید، مثلا برای صورت یک عدد تخم مرغ کافیست. 

 

یک عدد سفیده تخم مرغ را با آب نصف لیمو ترش را در ظرف بریزید و به اندازه ای هم بزنید تا کف کند، صورتتان را با آب گرم بشویید، و منتظر بمانید تا صورتتان کمی خشک شود ولی نه کامل همین که صورتتان کمی خشک شد یعنی حالت کمی خیسی داشت با استفاده از یک پنبه نرم یک لایه مخلوط به دست آمده را بر روی صورتتان بمالید و از مالیدن به چشم و پلک خودداری کنید، اجازه دهید تا ده دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.حداکثر سه بار در هفته می توانید از این ماسک استفاده کنید.

 

طرز تهیه ماسک با سفیده تخم مرغ برای پوست ترکیبی :

یک سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کف کند، وقتی کف کرد یک قاشق چای خوری آبلیمو و یک قاشق چای خوری عسل اضافه کنید و مجددا خوب هم بزنید، سپس صورتتان را با آب گرم بشویید کمی صبر کنید تا صورتتان فقط کمی خیس باشد سپس با یک پنبه مخلوط به دست آمده را به صورتتان بمالید و از تماس با چشم و پلک ها خودداری کنید، اجازه دهید تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. در صورتی که احساس سوزش کردید بلافاصله بشویید چرا که شما به آبلیمو حساسیت دارید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی