سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

طرز تهیه ماسک نشاسته با ماست

طرز تهیه ماسک نشاسته با ماست

ماسک نشاسته با ماست برای سفیدی پوست و صورت :

بسیاری از خانم ها به دنبال روشن شدن پوست خود، داشتن چهره ای روشن و عاری از لکه های تیره و رنگ یکنواخت هستند، ماسک نشاسته و ماست برای روشن شدن پوست را امتحان کنید، این ماسک می تواند به سفیدی و روشن شدن پوست شما بسیار کمک کند.

 

طرز تهیه ماسک نشاسته با ماست :

مواد مورد نیاز :

یک قاشق غذا خوری نشاسته

نصف لیمو ترش

دو قاشق غذا خوری ماست کم چرب

 

آب نصف لیمو را بگیرید، می توانید این کار را با فشار دادن با دست انجام دهید سپس با سایر موادی که در بالا ذکر شد خوب مخلوط کنید تا خمیری یکدست به دست آید، برای راحتی کار می توانید نشاسته را آسیاب کنید یا از الک عبور دهید و یک قاشق غذا خوری نشاسته ریز داشته باشید تا زود تر مخلوط شود.

 

ماسک به دست آمده را بر روی ناحیه مورد نظر پوست بمالید و اجازه دهید به مدت بیست دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید، برای رسیدن به نتیجه مطلوب هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید و بعد از استفاده از ماسک در معرض نور خورشید قرار نگیرید و در صورت لزوم از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

طرز تهیه ماسک نشاسته با سیب زمینی برای سفیدی پوست :

مواد مورد نیاز :

یک قاشق چای خوری نشاسته

یک قاشق چای خوری پودر شیر

یک عدد سیب زمینی آب پز

 

سیب زمینی را له کنید و با پودر شیر و نشاسته به خوبی مخلوط کنید و اگر پوست شما چرب است می توانید دو یا سه قطره آب لیموی طبیعی اضافه کنید. مخلوط به دست آمده را بر روی ناحیه پوست مورد نظر بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید سپس کمی گلاب بزنید تا منافذ پوستتان بسته شود، شما می توانید هر روز از این ماسک استفاده کنید.

 

طرز تهیه ماسک نشاسته با گلاب برای سفیدی پوست :

مواد مورد نیاز :

یک قاشق غذا خوری نشاسته

یک قاشق غذا خوری گلاب

یک دوم قاشق چای خوری عسل سفید

 

مواد را مخلوط کنید تا مخلوطی یکدست به دست آید و به مدت بیست دقیقه بر روی پوست بمالید و سپس با آب گرم بشویید، خودتان بعد از شستن ماسک متوجه تغییرات خواهید شد. هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی