سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

چال کمر چیست

چال کمر چیست

چال کمر چیست؟

عکس چال کمر را در مردان و زنان می توانید ببینید.

همه افراد از بدن های متفاوتی برخورار هستند. یک سری از ویژگی های منحصر به فردی در بدن برخی از افراد وجود دارد که یکی از آن ها وجود سوراخ  در پشت کمر است! این سوراخ در واقع همان چال کمر است که به اسم چال ونوس نیز شناخته می شود. چال کمر، نتیجه یک رباط کوچک است که بین ستون فقرات و پوست کشیده می شود و احتمالا از مادرتان به شما منتقل شده است، زیرا این ویژگی معمولا ژنتیکی است. نکته ی قابل توجه آنکه چال کمر در زنان رایج تر از چال کمر در مردان است به عبارتی این علامت زیبایی در زنان بیشتر از مردان به چشم می خورد.

 

روش های ایجاد چال کمر :

چال کمر زیبایی خاصی به اندام می دهد و از این رو افراد بسیاری علاقه مندند که این چال را در کمر خود ایجاد نمایند. افرادی که بصورت ژنتیکی این چال را دارند، با تنظیم یک برنامه غذایی، تمرینات ورزشی وکاهش وزن می توانند به وجود آن پی ببرند. و همچنین می توانید برای ایجاد چال کمر از پیرسینگ استفاده کنید، لطفا جهت مشاهده جزئیات پیرسینگ چال کمر بر روی پیرسینگ چال کمر کلیک کنید.

 

چال کمر با ورزش :

برای ایجاد چال کمر با ورزش دو تمرین ورزشی زیر را روزانه انجام دهید. به صورت سه ست پانزده تایی و بین هر ست یک دقیقه استراحت کنید، و اگر بتوانید بعد از بیدار شدن از خواب و در صبح انجام دهید بهتر است.

 

تمرین شماره یک :

برای انجام این حرکت در ابتدا بر روی زمین دراز کشیده و دست‌هایتان را دو طرف بدن روی زمین قرار دهید. پا ها را به اندازه عرض شانه‌ ها یتان باز کنید و سپس زانوها را خم کنید. هم ‌زمان با پاشنه‌ ها به زمین فشار وارد کرده و سعی کنید باسن را منقبض کرده و به سمت بالا بکشید. در این حالت کمر قوس پیدا می‌ کند و قفسه سینه به چانه نزدیک می‌ شود. تا حدی بالا بیایید که ستون فقرات و باسن در یک خط قرار بگیرند و یا حتی باسن کمی بالاتر قرار گیرد. کمی مکث کنید در حدود 3 تانیه و نفس بگیرید و سپس بدن را به سمت پایین ببرید و به همین شکل حرکت را تکرار کنید. هر ست 10 تا 15 بار این حرکت را تکرار کنید. انجام این حرکت علاوه بر ایجاد چال کمر، سبب تقویت عضلات کمر نیز خواهد شد.

 

تمرین شماره دو :

انجام این حرکت ساده بدون هیچ ابزار خاصی در خانه امکانپذیر می باشد. برای انجام این حرکت در روی شکم بخوابید. دست هایتان را به سمت بالای سر کشیده و پاها را صاف نمایید. از عضلات کمر برای بالا بردن قفسه ی سینه، بازوها و پاها استفاده کنید. حدود 5 ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت را در سه ست 10 یا 15 تایی بسته به توانتان انجام دهید.

 

فواید چال کمر :

افرادی که چال کمر دارند ارگاسم بهتری نسبت به بقیه دارند چرا که چال های کمر گردش خون را تسهیل می کنند و به علت محل قرار گیری آن ها روی لگن موجب آسانتر شدن اوج ارگاسم می شوند.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی