سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک برای جوش سر سیاه روی بینی

ماسک برای جوش سر سیاه روی بینی

ماسک برای جوش سر سیاه بینی :

جوش ‌های سر سیاه، جوش‌های ریزی هستند که در اثر گرفتگی منافذ پوست توسط فولیکول‌های مو به وجود می‌آیند. به دلیل رنگ سیاه سطح این جوش‌ها، به آن ‌ها جوش ‌های سر سیاه گفته می‌شود. جوش های سر سیاه بینی ظاهر نا خوشایندی را به چهره می دهند. دلایل متعددی باعث ایجاد چنین جوش هایی بر روی بینی می شود. عواملی همچون تغذیه ضعیف، آلودگی، تغییرات هورمونی، عوامل ژنتیکی و... در ایجاد جوش های سر سیاه بینی موثر هستند. در ادامه ی مطلب از وب سایت بانوان زیبا قصد داریم در خصوص برطرف کردن این جوش ها به وسیله ی ماسک های خانگی که کمترین هزینه را برای شما در پی خواهد داشت صحبت کنیم :

 

ماسک جوش شیرین و روغن نارگیل برای جوش سر سیاه بینی :

با ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل یکی از بهترین ماسک ها برای جوش سر سیاه بینی به وجود می آید. برای تهیه ی این ماسک به یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل و یک قاشق چای خوری جوش شیرین احتیاج دارید. این دو مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید تا به شکل خمیر در آید و  بعد به آرامی، روی بینی خود ماساژ دهید. اگر دوست دارید،میتوانید این ماسک را روی کل صورت خود نیز، بمالید و در آخر صورتتان را با آب بشویید.

 

ماسک عسل برای جوش سر سیاه بینی :

عسل خام و ارگانیک نیز یکی از بهترین ماسک ها برای جوش سر سیاه بینی می باشد. برای برطرف کردن جوش های سر سیاه بینی عسل خام را به تنهایی و بدون هیچگونه مواد اضافی بر روی جوش های سر سیاه بمالید، سپس حدود 10 دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. برای کسب نتیجه از این روش باید به دفعات در طول هفته استفاده کرد.

 

ماسک آلوئه ورا و روغن درخت چای برای جوش سر سیاه بینی : 

برای تهیه ی این ماسک شما باید 3 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و 6 قطره از اسانس روغن درخت چای را باهم ترکیب کنید و سپس روی پوست خود بمالید. ژل آلوئه ورا موجب حفظ رطوبت پوست شده و روغن درخت چای نیز به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارد، باعث از بین رفتن جوش های بینی شما می شود.

 

ماسک خمیر دندان برای جوش سر سیاه بینی :

برای استفاده از این ماسک خانگی برای رفع جوش های سر سیاه روی بینی شما به یک مسواک، مقداری خمیر دندان و آب نیاز دارید. درون یک ظرف مناسب مقداری خمیر دندان ریخته و آن را با مسواک کمی هم بزنید تا کمی شل شده و حالت سفتی آن از بین برود. سپس برای رقیق شدن آن چند قطره آب به آن اضافه کنید.

 

قبل از مالیدن این ماسک به بینی در ابتدا پوست بینی را با آب ولرم بشویید تا هر گونه لایه چربی و یا آرایش از روی آن پاک شود. سپس مسواک را به خمیر دندان آغشته کنید و تمام قسمت‌های و جوش‌های سرسیاه روی بینی بکشید. اجازه دهید که خمیر دندان ۵ دقیقه روی پوست شما باقی بماند و سپس با یک پد مرطوب خمیردندان را از روی بینی پاک کرده و در نهایت با آب ولرم پوست بینی را شست و شو دهید.

 

دقت داشته باشید از مسواکی که بسیار نرم باشد استفاده کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی