سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

آنزیم بینی چیست

آنزیم بینی چیست

آنزیم بینی چیست :

از آنجایی که بینی عضوی بسیار تاثیرگذار در زیبایی چهره می باشد اقدامات بسیاری برای کوچک کردن بینی انجام می شود. در بین روش های متداولی که برای کوچک کردن بینی وجود دارد تزریق آنزیم بینی یکی از روش های نوین و پرطرفدار می باشد. از این روش بیشتر برای بینی های گوشتی استفاده می نمایند و آنزیم بینی استخوانی کمتر انجام می شود. در این روش کوچک کردن بینی ، پزشک از آنزیم هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم استفاده می کند. این روش کوچک کردن بینی نیازی به بیهوشی و سپری کردن دوره نقاهت طولانی مدت را ندارد و تقریبا ایمن و بدون عارضه می باشد.

 

تزریق آنزیم بینی چگونه انجام می شود :

در این روش درمانی پزشک از آنزیم هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم استفاده می کند. این روش کوچک کردن بینی هیچگونه نیازی به بیهوشی و حتی سپری کردن دوره نقاهت طولانی مدت را ندارد. در این روش پزشک ابتدا ناحیه تزریق را ضد عفونی کرده و سپس اقدام به تزریق آنزیم می کند.

 

برای اینکه بیمار احساس دردی نکند پزشک مربوطه از داروهای بی حس کننده موضعی استفاده می کند. تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق آنزیم بین 2 الی 6 جلسه می باشد که این تعداد جلسات برای هر فردی متفاوت بوده که در جلسه مشاوره برای هر فرد تعداد جلسات دقیقا مشخص می شود. تزریق آنزیم با توجه به تشخیص پزشکتان در فاصله های 1 الی 2 هفته ای انجام می گیرد.

 

مزایای آنزیم بینی :

 • این روش درمانی کاملا مقرون به صرفه است.
 • در این روش بیمار درد بسیار کمی را تحمل می کند.
 • دوره نقاهت آنزیم بینی نسبت به عمل بینی به مراتب کمتر است.
 • عوارضی همچون گرفتگی بینی ، آبریزش بینی و... که در جراحی بینی ممکن است ایجاد شود، در این روش وجود ندارد.
 • در تزریق آنزیم برای کوچک کردن بینی نیازی به بیهوشی عمومی وجود نخواهد داشت.

 

مراقبت های بعد از آنزیم بینی :

 • بعد از تزریق آنزیم به بینی از ماساژ دادن بینی جدا خودداری نمایید
 • از داروهایی که پزشک برایتان تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • جلسات معاینه را حتما به شکل مرتب بروید
 • تا 24 ساعت پس از تزریق آنزیم به بینی از زدن آب به بینی خودداری کنید.
 • به مدت دو هفته پس از آخرین جلسه تزریق آنزیم به بینی باید با تشخیص پزشکتان روزانه به مدت 8 ساعت از چسب بینی استفاده کرد.

 

آنزیم بینی قیمت :

قیمت آنزیم بینی با توجه به دستمزد پزشک ، تعداد جلسات تحت درمان، میزان آنزیم تزریق، داروهای تجویز شده و موارد دیگر مشخص می شود.

 

آنزیم بینی کی زده :

برای مشورت با سایر اعضای سایت در مورد آنزیم بینی می توانید در قسمت مشورت سایت سوالتان را مطرح کنید تا سایر اعضای سایت به سوالتان جواب دهند و همچنین شما هم می توانید به سوال های سایر اعضای سایت پاسخ دهید. جهت ورود روی مشورت با اعضای سایت کلیک کنید.

  آخرین ویرایش : 1399/12/29

  لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


   مشاهده کلینیک زیبایی