سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

سابسیژن چیست؟

سابسیژن چیست؟

سابسیژن چیست :

آکنه و جوش ضایعه های پوستی ناراحت کننده ای هستند که بر روی زیبایی چهره تاثیرات منفی می گذارند و اگر شدید باشند منجر به ایجاد جای جوش یا همان اسکار بر روی پوست می شوند، البته آکنه ‌های با شدت کمتر نیز می‌توانند جای جوش ناخوشایندی را بر روی پوست باقی بگذارند که در این حالت از روش درمانی سابسیژن استفاده می کنند. سابسیژن برای جای جوش مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سابسیژن با هدف جدا کردن بافت های زخم ایجاد شده از پوست سالم انجام می شود. در این روش درمانی، پزشک با کمک یک وسیله تیز و برنده، قسمت آسیب دیده را که موجب از بین بردن و آسیب دیدن بافت های سالم کناری هم می شود را برمی دارد. با انجام این کار، تولید کلاژن در منطقه مورد نظر چندین برابر افزایش یافته و جای زخم نیز به مرور زمان بهبود پیدا می کند.  

 

سابسیژن صورت چگونه انجام می شود :

 

آماده سازی :

اولین مرحله آماده سازی پوست است. قبل از انجام سابسیژن پوست باید به طور کامل پاک شده سپس و جای زخم های مورد نظر، با استفاده از یک قلم به صورت دقیق، مشخص شود. پس از آماده سازی پوست و مشخص کردن اثرات جای جوش و اسکار پزشک مربوطه اقدام به تزریق بی حسی به پوست می کند.

 

انتخاب دستگاه سابسیژن :

در مرحله بعدی انتخاب دستگاه سابسیژن صورت می گیرد. برای هر پوست و زخمی باید از سوزن های مخصوص استفاده کرد. در صورتی که سوزن اشتباهی برای وارد شدن به عمق پوست انتخاب شود احتمال آسیب دیدن بافت سالم پوست زیاد می شود بنابراین پزشک در این مرحله باید به خوبی دقت کند تا سوزن مناسبی انتخاب کند.

 

انجام سابسیژن بر روی پوست :

پس از انتخاب سوزن مناسب، پزشک سوزن انتخاب شده به آرامی وارد لایه های عمیق پوست شده تا اتصال بین بافت های آسیب دیده و سالم قطع شود. در این مرحله احساس سوزش در منطقه تحت درمان تا اندازه ای طبیعی است.

 

تمیز کردن جای زخم :

مرحله ی آخر مربوط به تمیز کردن زخم می باشد. برای جلوگیری از خونریزی و تورم، پزشک از طریق فشار دادن جای زخم، خون باقی مانده را از زیر پوست خارج می کند. بعد از آن جای زخم تمیز شده و برای جلوگیری از عفونی شدن آن، یک کرم آنتی بیوتیک نیز تجویز می شود.

 

سابسیژن درد دارد؟

هنگامی که فرد با مکانیزم و روش انجام این روش درمانی آشنا می شود تصور می کند که این روش به دلیل ورود سوزن هایی به پوست بسیار دردناک است اما این یک تصور کاملا اشتباه است چرا که قبل از انجام سابسیژن از بی حسی موضعی استفاده می شود که باعث می شود فرد در زمان سابسیژن دردی را احساس نکند یا حداقل احساس درد بسیار خفیف باشد.

 

مزایای سابسیژن :

  • هزینه سابسیژن نسبتا پایین می باشد.
  • این روش یکی از موثرترین درمان ها برای برطرف کردن تورفتگی های ناشی از آکنه است و ازعوارض جانبی بسیار کمی نیز برخوردار است.
  • از آنجایی که این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود یک درمان بدون درد است.

 

عوارض سابسیژن :

دقت داشته باشید که عوارض احتمالی می باشند.

  • تغییر رنگ پوست بعد از سابسیژن
  • صدمه به عصب یا رگ خونی در سابسیژن
  • ورم دار شدن پوست پیرامون محل سابسیژن به علت جمع شدن خون
  • هماتوم به علت خونریزی
  • پاسخ نامطلوب یا عدم بهبود زخم بعد از سابسیژن

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی