سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک آلوئه ورا برای صورت

ماسک آلوئه ورا برای صورت

ماسک آلوئه ورا برای صورت :

آلوئه ورا گیاهی پر خاصیت است که از فوائد بی نظیری برای پوست برخوردار است. یک ماده ی ژلاتینی شکل در برگ گیاه آلوئه ورا موجود می باشد که از آن  برای مصارف بهداشتی آرایشی و برای تهیه ی انواع کرم، شامپو و.. استفاده می شود. آلوئه ورا از گذشته تا کنون برای درمان انواع بیماری های پوست  استفاده شده است.  ژل داخلی خالص استخراج شده از برگ آلوئه ورا بهترین راه طبیعی برای لایه برداری پوست است و همچنین به کاهش نشانه های بیماری پوستی نیز کمک می کند. آلوئه ورا از خاصیت سفید کنندگی هم برخوردار است و به همین علت بسیاری از مردم جهان از این ماده طبیعی برای داشتن پوستی زیبا و سفید استفاده می کنند.

 

در حال حاضر از گیاه آلوئه ورا به علت مزایای بیشماری که دارا می باشد برای تهیه ی انواع ماسک های صورت استفاده می کنندکه در ادامه قصد داریم در وب سایت بانوان زیبا به معرفی برخی از انواع ماسک الوورا برای صورت بپردازیم :

 

ماسک آلوئه ورا و شکر قهوه ای برای صورت :

شکر قهوه ای موجود در این ماسک به عنوان یک اسکراب خانگی عمل می کند و به لایه برداری و داشتن پوستی درخشان و صاف کمک خواهد کرد. علاوه براین، شکر دارای اسید گلیکولیک است و باعث سبک تر شدن پوست و کنترل تشکیل ملانین می شود. برای تهیه ی این ماسک دو قاشق شکر قهوه ای و دو قاشق ژل آلوئه ورا را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید و سپس ترکیب حاصل شده را با حرکات دورانی به آرامی بر روی پوست صورت خود ماساژ دهید. این ماسک در واقع یک ماسک سفید کننده ی پوست می باشد که در صورت استفاده ی مداوم شاهد سفید تر شدن پوست خود خواهید شد.

 

ماسک آلوئه ورا و عسل و شیر برای صورت :

یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا یک قاشق چای خوری شیر و یک دوم قاشق چای خوری عسل را با یکدیگر مخلوط کنید و ترکیب حاصل شده را بر روی پوست صورت خود بمالید. این ماسک را شب موقع خواب به صورت بزنید و و صبح روز بعد، پوستتان را با آب خنک شست وشو دهید. از این ماسک به شکل روزانه استفاده کنید تا رنگ پوستتان روشن و سفید شود.  

 

ماسک آلوئه ورا و زردچوبه و عسل برای صورت :

عسل همواره به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی شناخته می شده است و از خواص ضد میکروبی نیز برخوردار است و زردچوبه هم دارای آنتی اکسیدان های زیادی است و برای کسانی که پوستی چروک دارند مفید می باشد زیرا به حفظ قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند. یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا یک قاشق چای خوری زردچوبه و یک قاشق چای خوری عسل را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید و سپس بر روی پوست بمالید. پس از مالیدن این ماسک به صورت، به مدت 20 دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم شست وشو دهید . این روش درمانی را به مدت 2 الی 3 باربار در هفته برای کسب نتیجه رضایت بخش تکرار کنید.

 

ماسک آلوئه ورا و ماست و خیار برای صورت :

خیار دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قدرتمندی می باشد که آن را به یک ماده طبیعی بسیار مناسب برای پوست تبدیل کرده است که می تواند پوست را کاملا نرم ، تمیز و آبرسانی کند و همچنین تورم را کاهش دهد. علاوه بر این، خیار به دلیل خاصیت سفید کنندگی پوست طبیعی ، باعث روشن شدن پوست می شود. خیار در درمان آفتاب سوختگی نیز بسیار موثر است. برای تهیه ی این ماسک فوق العاده مقداری ژل آلوئه ورا، ماست و آب خیار را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید و سپس این مخلوط را برروی پوست بمالید و پس از گذشت 30 دقیقه پوستتان را با آب خنک شست و شو دهید. توجه داشته باشید که از این ماسک 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه ی عالی کسب کنید.  

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی