سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک پوست پرتقال برای لک صورت

ماسک پوست پرتقال برای لک صورت

ماسک پوست پرتقال برای لک صورت :

ماسک پوست پرتقال برای لک صورت جزو آن دسته از ماسک هایی است که بسیار پر طرفدار و در صورت استفاده ی مداوم قادر است تاثیر خوبی برای رفع لک صورت داشته باشد. پرتقال جزو آن دسته از میوه هایی است که سرشار از ویتامین c بوده و به همین دلیل همواره محققان مصرف آن را برای حفظ سلامت پوست و مو توصیه کرده اند. نکته ی جالب توجه آنکه پوست این میوه ی نارنجی رنگ نیز پر از خاصیت است که می توان از آن در تهیه ی ماسک های زیبایی صورت بهره برد. در ادامه قصد داریم در خصوص ماسک پوست پرتقال که برای از بین بردن لک های صورت استفاده می شود صحبت کنیم :

 

طرز تهیه ماسک پوست پرتقال برای لک صورت :

برای تهیه ی این ماسک به پودر پوست پرتقال نیاز داریم و به همین علت قصد داریم در ابتدا در خصوص تهیه ی پودر پوست پرتقال صحبت کنیم :

در ابتدا پوست های پرتقال را از میوه ی آن جدا کرده و در داخل سینی با فاصله قرار دهید. پس از قرار دادن آن ها در سینی به مدت 2 الی 3 روز به آن ها زمان بدهید تا کاملا خشک شوند و سپس آن ها را به خوبی آسیاب کنید. بعد از آسیاب کردن آن ها پودر یکدستی از پوست پرتقال حاصل می شود که می توانید در تهیه ی ماسک از آن استفاده کنید.

 

طرز تهیه ی ماسک پوست پرتقال برای لک صورت به این صورت است که دو قاشق پودر جو، یک قاشق پودر پوست پرتقال را به همراه یک قاشق ماست با هم مخلوط کنید و روی صورت ماساژ دهید و بعد از بیست دقیقه با آب سرد بشویید. برای کسب نتیجه ی رضایت بخش این نسخه را دو بار در روز استفاده کنید. این ماسک می تواند لکه های قهوه ای رنگ  پوست را از بین برده و حتی رنگ پوست صورت را کاملا یکدست و یکنواخت نگه دارد. علاوه بر آن این ماسک سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی  با پیری زودرس پوست مبارزه می کند.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی