سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

ماسک حنا برای رفع تیرگی پوست

ماسک حنا برای رفع تیرگی پوست

خواص حنا برای پوست :

خواص حنا برای پوست به قدری زیاد می باشد که سبب شده این ماده از دیر باز تا کنون مورد توجه قرار گرفته و برای موارد بسیاری استفاده شود. حنا ماده‌ای بسیار موثر در سلامت و زیبایی است. به طور مثال حنا به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ای که دارا می باشد قادر است با پاکسازی و کاهش چربی پوست،  به درمان آکنه و جوش های صورت کمک زیادی کند.

 

علاوه بر آن حنا برای آفتاب سوختگی هم می تواند مفید و موثر واقع شود. عده ی بسیاری از ماسک حنا برای تیرگی بدن استفاده می کنند. در واقع یکی دیگر از کاربردهای حنا، رفع تیرگی بدن به خصوص در ناحیه ی زیر بغل و واژن می باشد. اکثر خانم ها همواره نگران تیرگی در قسمت زیر بغل و کشاله های داخلی ران و واژن خود هستند. موارد بسیاری همچون دیابت، اصطکاک به علت استفاده از لباس های تنگ، اصلاح، عوامل ارثی و... وجود دارند که می توانند موجب تیرگی در این نواحی از بدن شوند که به کمک ماسک حنا برطرف خواهند شد. در ادامه قصد داریم در خصوص تهیه ی ماسک حنا برای تیرگی واژن و زیر بغل در سایت بانوان زیبا صحبت کنیم :

 

طرز تهیه ماسک حنا برای رفع تیرگی بدن :

برای تهیه ی ماسک حنا پیشنهاد می شود که از حنای بی رنگ استفاده نمایید چرا که ماسک‌ های تهیه شده از حنای بی ‌رنگ برای تغذیه، پاکسازی و جوانسازی پوست کارایی دارند. حنای بی رنگ برای پوست خشک و پوسته پوسته نیز موثر است، به شرطی که هنگام مالیدن ماسک روی پوست و پیش از خشک شدن، مقداری آب گرم روی حنا پاشیده شود.

 

برای تهیه ی این ماسک یک قاشق غذاخوری ماست یک قاشق مربا خوری حنای بی رنگ و دو الی سه قطره گلاب را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. پس از ترکیب این مواد با یکدیگر آن را بر روی پوست خود بمالید و اجازه دهید به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی نواحی تیره بماند تا به خوبی جذب شود. برای اثربخشی بیشتر می‌توانید چند دقیقه‌ی آخر را در بخار حمام بمانید تا جذب مواد درمانی آن بیشتر شود. بهتر است برای اثربخشی موثر این ماسک در جهت رفع تیرگی های بدن،  دو بار در هفته از آن استفاده کنید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی