سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

تزریق بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس چیست؟

به مرور و با افزایش سن، تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند که این موضوع می تواند سبب ایجاد چین و چروک هایی در نواحی مختلف پوست شود. البته علاوه بر افزایش سن و پیری عوامل دیگری همچون آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض آفتاب، استعمال دخانیات و... موجب افتادگی پوست و چین وچروک می شوند. چین چروک ها در نواحی صورت به شدت زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده و شادابی صورت را از بین می برند. یکی از روش های متداول برای از بین بردن چین و چروک های موجود تزریق بوتاکس است که در نواحی مختلف این تزریق صورت می گیرد.

 

مطابق با تحقیقات انجام شده و آمارهای جهانی، تزریق بوتاکس پرطرفدارترین روش برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها است. نکته ی قابل توجه آنکه سابقه‌ ی استفاده از بوتاکس در علم پزشکی به بیش از 50 سال پیش باز می‌گردد اما به کارگیری آن برای محو کردن خطوط پوستی 15 سالی است که رواج پیدا کرده است.  بوتاکس در سرتاسر دنیا مورد استفاده است در ادامه ی مطلب قصد داریم در مورد بوتاکس بیشتر صحبت کنیم :

 

تزریق بوتاکس در بارداری و شیردهی :

آیا در دوران بارداری می توان بوتاکس تزریق کرد این سوالی است که ممکن است خیلی از افراد جواب آن را ندانند در واقع در هنگام بارداری هورمون های زنان دچار تغییر و تحولات بسیاری می شود و ممکن است برای آن ها مشکلات پوستی نیز رخ بدهد که این مشکلات پس از بارداری ممکن است از بین برود ، دوران بارداری و شیر دهی دوران با ثباتی برای پوست شما نیست از این رو بهتر است  از تزریق بوتاکس در دوران بارداری بپرهیزید.

 

تزریق بوتاکس پیشانی :

رفع چین و چروک پیشانی فکر بسیاری را درگیر کرده است. به عبارتی چین و چروک ها در قسمت پیشانی صورت بیشتر از نواحی دیگر نمود پیدا می کند. بوتاکس پیشانی که به نام تزریق بوتاکس خط اخم هم شناخته می شود موجب از بین رفتن خط اخم می شود و شادابی و جوانی به چهره برگردانده می شود. بوتاکس پیشانی علاوه بر جنبه ی زیبایی سبب کاهش دردهای میگرنی و سردردها هم می تواند شود.

 

تزریق بوتاکس زیر بغل :

نکته ی جالب توجه این که بوتاکس همواره جنبه ی زیبایی نداشته و گاهی مکن است یک گزینه ی درمانی محسوب شود. افراد بسیاری هستند که به مقدار زیادی عرق می‌کنند و اغلب لباس‌هایشان خیس می‌شود. بطور طبیعی میزان متعادل تعریق به کاهش درجه حرارت بدن کمک می کند ولی در بعضی افراد غدد عرق دارای فعالیت بیشتری می باشند و این موجب ایجاد بوی نامطبوع و ظاهری نامناسب بویژه در فصول گرم سال می شود. داروهای ضد تعریق معمولی برای اینگونه افراد، کارایی ندارد. تزریق بوتاکس یک گزینۀ درمانی جدید برای مبتلایان به هایپرهیدروز است.

 

تزریق بوتاکس زیر چشم :

تزریق بوتاکس به زیر چشم در واقع یکی از رایج ترین روش های بهبود زیبایی و جوان سازی محسوب می شود. تزریق بوتاکس زیر چشم هم علاوه بر جنبه ی زیبایی یک گزینه ی درمانی بوده و برای درمان بیماری هایی مانند میگرن مورد استفاده واقع می شود. با بالا رفتن سن  و عوامل دیگر معمولا چین و چروک هایی بر اساس از بین رفتن چربی، آب سلول ها و کلاژن در زیر چشم ها ایجاد می شود و این مساله هم آقایان و هم بانوان را درگیر خود می کند. چین و چروک های موجود در زیر چشم موجب نا زیبا شدن چهره می شود و به همین منظور روش های بسیاری از جمله روش تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک زیر چشم ها به وجود آمده است تا به کمک آن بتوان جوانی پوست را حفظ کرد.

 

تزریق بوتاکس خط اخم :

اخم کردن مکرر باعث می‌شود که بین ابروها گود شود، که به مرور زمان عمیق‌تر می‌شود زیرا پوست دیگر نمی‌تواند خود را ترمیم کند. بوتاکس گزینه ای عالی برای درمان این مشکل به حساب می آید. ویژگی‌های صورت، موقعیت کنونی ابرو، شکل ابرو و هرگونه گود رفتگی در شقیقه‌ها، افتادگی یا عدم تقارن پلک‌ها توسط پزشک سنجیده شده و سپس تزریق بوتاکس صورت می گیرد.

 

عوارض تزریق بوتاکس :

معایب تزریق بوتاکس که در زیر شرح می دهیم احتمالی هستند :

 

قرمزی بعد از تزریق بوتاکس :

قرمزی در واقع یکی از رایج ترین عوارض های تزریق بوتاکس می باشد. قرمزی ایجاد شده به طور معمول خفیف بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد. نکته ی قابل توجه آنکه شدت قرمزی به میزان بوتاکس تزریق شده و همچنین ضخامت سوزن تزریق بستگی دارد.

 

واکنش های کولینرژیک :

واکنش های کولینرژیک معمولاً به شکل خشک شدن دهان یا چشم‌ها مشاهده می‌شوند. این عوارض بیشتر در صورت استفاده از فرآورده‌هایی مشاهده می‌شود که از سم بوتولونیوم نوع B ساخته‌ شده‌اند.

 

سردرد و حالت تهوع بعد از تزریق بوتاکس :

سردرد و حالت تهوع یکی دیگر از عوارض های شایع تزریق بوتاکس هستند. سردرد و حالت تهوع به طور معمول برای آن دسته از کسانی رخ می دهد که برای اولین بار است که اقدام به تزریق می نمایند. این دو عارضه موقتی بوده و ماندگاری آن ها هم بین چند ساعت تا حداکثر سه چهار روز متغیر است.

 

کبودی تزریق بوتاکس :

کبودی به دلیل سوراخ شدن عروق خونی موجود در محل تزریق رخ می‌دهد. کبودی معمولا  به این دلیل رخ می دهد که محل عروق خونی، پیش از تزریق بوتاکس به خوبی و درستی شناسایی نشده‌اند.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی