سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

لیفت سینه چیست

لیفت سینه چیست

لیفت سینه چیست؟

افتادگی سینه ها معضلی است که زنان به تدریج و با افزایش سن با آن رو به رو می شوند. سینه های افتاده به شدت بر روی زیبایی اندام تاثیر گذاشته و موجب کاهش اعتماد به نفس می شود. به غیر از افزایش سن عوامل دیگری همچون کمبود کلاژن، کمبود استروژن، حاملگی‌های متعدد، کاهش و افزایش مداوم وزن، سیگار کشیدن و .... در افتادگی سینه ها موثر می باشند. لیفت سینه که به عنوان ماستوپکسی شناخته        می شود شامل اصلاح سینه های افتاده با از بین بردن پوست اضافی و قرار دادن نوک سینه در جای درست خود بوده و در نتیجه این جراحی سینه ها ظاهری زیبا به خود می گیرند.

 

لیفت سینه با جراحی :

قبل از انجام جراحی لیفت سینه حتما باید وضعیت سلامت کلی بدن  بررسی شود و کلیه موارد احتیاطی برای سلامتی فرد مورد توجه قرار گیرد. بعد از آنکه بیمار برای لیفت سینه آماده شد، مرحله اول و یا همان بیهوشی شروع می شود. بیهوشی در حین این جراحی می تواند به صورت تزریق داخل وریدی و یا عمومی صورت گیرد. بعد از بیهوشی نوبت به ایجاد برش می رسد. پس از آنکه جراح پلاستیک برش مناسب را بر روی سینه ایجاد نمود بافت داخلی سینه به سمت بالا کشیده می شود که این خود موجب تقویت فرم و استحکام بافت سینه می شود. پس از تغییر موقعیت بافت سینه ها، می بایست هاله سر سینه ها نیز در جای مناسب خود قرار گیرد. در صورت نیاز این احتمال وجود دارد که اندازه هاله سینه بزرگتر و یا کوچک تر شود.

 

جهت بازیابی الاستیسیته پوست، بخش اضافی پوست سینه جدا می شود. پس از آنکه سینه ها در جای مناسبی قرار گرفته شدند و پوست اضافی آن ها نیز خارج گردید، ناحیه ای که برش سینه از آنجا شروع شده است بخیه می شود. نکته ی قابل توجه آنکه اسکارهای ناشی از خطوط برش جراحی در این روش موقتی هستند و پس از گذشت مدتی از بین رفته و با استفاده از روش درمانی مناسب به طور کامل محو می شوند.

 

لیفت سینه با لیزر :

در لیزر درمانی از پرتوهای پر قدرت انرژی برای از بین بردن سلول های مرده پوست و افزایش تولید کلاژن استفاده می شود. افزایش تولید کلاژن می تواند حالت ارتجاعی پوست در قسمت قفسه سینه را کمی افزایش دهد. نکته ی قابل توجه آنکه نتیجه ی لیفت سینه با لیزر موقت و جزئی می باشد و به درمان های مکرر نیاز دارد.

 

لیفت سینه با نخ :

در این جراحی در ابتدای کار پزشک نواحی مورد نظر را علامتگذاری می نماید. این جراحی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. سوراخ های مورد نیاز در نواحی علامتگذاری شده به منظور قرار دادن نخ های مورد نظر که سازگاری کامل را با بدن انسان دارد و حساسیت و عفونتی را برای بیمار بوجود نمی آورد، ایجاد می شود. با استفاده از این نخ ها لیفت سینه صورت می گیرد و فرم زیبایی در سینه ایجاد می گردد لیفت سینه با نخ روش کم تهاجمی می باشد که  بدون درد بوده و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

 

لیفت سینه بدون جراحی :

برطرف نمودن افتادگی سینه ها بدون جراحی نیز امکانپذیر است. در واقع انجام یک سری اقداماتی می تواند افتادگی سینه ها را بدون هیچگونه خطر و عارضه ی جانبی برطرف کند.

  • لیفت سینه با ورزش
  • لیفت سینه با ماسک زرده تخم مرغ و خیار
  • لیفت سینه با ماسک پوست انار و روغن خردل
  • لیفت سینه با ماسک آلوئه ورا

 

لیفت سینه با ورزش :

ورزش یکی از اقداماتی است که علاوه بر افزایش سلامت بدن در برطرف نمودن افتادگی سینه ها موثر است. یکی از ورزش های بسیار موثر، شنا است. شنا شامل حرکت‌های رو به جلو و عقب بوده که این فعالیت‌ها باعث سفت شدن ماهیچه‌های سینه می‌شوند. روزانه نیم ساعت شنا سبب می‌شود که سینه‌های شما سفت تر و خوش فرم تر از قبل شوند.

 

ماسک زرده تخم مرغ و خیار برای افتادگی سینه :

استفاده از ماسک‌های خانگی می تواند به کاهش و درمان افتادگی سینه ها کمک بسزایی نماید. خیار حاوی ماده بتاکاروتن می باشد که روند سرعت پیری زودرس را کند می کند. زرده تخم مرغ نیز حاوی پروتئین و ویتامین‌هایی است که به بهبود و ترمیم پوست کمک می‌کنند. برای استفاده از این ماسک، خمیری از خیار و زرده تخم مرغ را آماده کرده و به مدت ۱۵ دقیقه آن را بر روی سینه‌های خود بگذارید. سپس با آب سرد آن‌ها را بشویید.

 

ماسک پوست انار و روغن خردل برای افتادگی سینه :

پوست انار را له کرده و چند قطره روغن خردل به آن اضافه کنید. سپس قبل از خواب، به مدت 10 الی 15 دقیقه، سینه‌های خود را با این خمیر ماساژ دهید. علاوه بر این ترکیب لازم است بدانید که روغن دانه انار حاوی مواد مغذی گیاهی بسیاری می باشد که برای سفت کردن سینه مفید است. می‌توانید روزانه به مدت 3 الی 5 دقیقه، سینه‌های خود را با روغن دانه انار ماساژ دهید.

 

ماسک آلوئه ورا برای افتادگی سینه :

آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان‌ها و خواص ضد پیری بوده که برای سفت شدن پوست مناسب می ‌باشند. ژل موجود در گیاه آلوئه ورا را خارج نمایید و به مدت 4 تا 5 دقیقه با حرکات مدور بر روی سینه‌های خود بمالید. اجازه دهید ژل برای مدتی بر روی پوست باقی بماند تا مواد آن جذب بدن شود و سپس شست و شو دهید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی