سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رفع تیرگی لب ها

رفع تیرگی لب ها

رفع تیرگی لبها :

رنگ لب‌ها همانند رنگ پوست در هر فردی متفاوت می باشد  و می‌تواند در رنگ های مختلفی دیده شود. از آنجایی که لب ها مانند سایر اجزای صورت بر روی زیبایی چهره تاثیر گذار می باشند ظاهر کدر تیره و ناسالم آن‌ها می‌تواند تأثیرات بسیار منفی بر روی چهره گذاشته و بر زیبایی تاثیر بگذارد.

 

علت تیرگی لب ها :

در برخی از موارد، تغییر در رنگ یا وضعیت لب‌ها می‌تواند نشانه ای از عدم مراقبت صحیح از آن‌ها و یا هشداری مبنی بر وجود یک اختلال داخلی باشد. علت تیرگی لب می تواند به علت استفاده از سیگار باشد. علاوه بر آن عوامل دیگری همچون بارداری، مصرف بیش از اندازه از رژ لب های حاوی سرب، قرارگیری در معرض نور آفتاب، مصرف برخی از داروهای خاص و... می توانند در تیرگی لب ها موثر باشند.

 

رفع تیرگی لب با لیزر :

برطرف کردن تیرگی لب ها با لیزر یک روش درمانی کاملا مدرن به حساب می آید. در این روش ابتدا لب ها را به کمک یک کرم بی حس کننده ی موضعی بی حس می کنند و سپس تیرگی لب ها با لیزر نانو ، درمان و برطرف می شود. نکته ی قابل توجه آنکه هر جلسه ی درمانی چیزی حدود 3 الی 5 دقیقه زمان می برد. تعداد جلسات نیز بستگی به میزان تیرگی لب ها داشته و کاملا متغیر است.

 

رفع تیرگی لب با آبلیمو :

لیمو حاوی املاح سفید کننده می باشد و به همین علت همواره در برطرف کردن تیرگی و لکه های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از لیمو برای برطرف کردن تیرگی های لب قبل از خواب، یک عدد لیمو را از وسط نصف کرده و سپس بر روی لب‌های خود بمالید. این کار را به مدت یک تا دو ماه انجام دهید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

 

رفع تیرگی لب ها با روغن های طبیعی :

بعضی از روغن ها مثل روغن زیتون ،روغن درخت چای، روغن خردل، روغن کرچک، روغن بادام و میخک برای لب های تیره و ترک خورده بسیار مناسب است. استفاده از این روغن ها بسیار مفید و کاملا بی خطر است. قبل از خواب یکی از این روغن ها را روی لب بمالید تا به روشن تر شدن رنگ لب ها کمک کند. مواظب باشید روغن را از روی لب با زبان پاک نکنید.

 

رفع تیرگی لب با گلیسیرین :

علاوه بر موارد گفته شده در مقدمه ، بحث خشکی لب ها نیز می تواند سبب تیره شدن آن ها شود. برای رفع خشکی لب ها گلیسیرین بهترین گزینه است. هر شب قبل از اینکه به رختخواب بروید، گلیسیرین را با استفاده از یک تکه پنبه بر روی لب ‌هایتان بمالید. گلیسیرین رطوبت لب ها را حفظ کرده و از خشک شدن لب ها جلوگیری می‌کند و یک ترفند عالی برای برطرف کردن لکه‌های تیره بر روی لب‌ها می ‌باشد.

 

رفع تیرگی لب با شکر :

یکی از مواردی که سبب تیرگی لب ها می شود وجود سلول های مرده در بافت لب است. شکر می‌ تواند با لایه‌ برداری فوق‌العاده سبب حذف سلول های مرده شود و برای رفع سیاهی لب‌ ها مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از این روش سه قاشق غذاخوری شکر را با دو قاشق غذاخوری کره ترکیب کرده و به‌ آرامی بر روی لب‌های خود به‌ عنوان اسکراب لب قرار دهید. این کار را به مدت یک ‌بار در هفته انجام دهید تا شاهد خوش رنگی و درخشش لب‌هایتان باشید. علاوه بر این می‌توانید یک قاشق چای‌خوری شکر را با کرم لب مخلوط‌ کنید و قبل از رفتن به رختخواب از آن استفاده کنید.

 

رفع تیرگی لب با عسل :

عسل ماده ای است که می تواند به عنوان یک مرطوب‌ کننده طبیعی لب مورد استفاده واقع شود. عسل می تواند لب‌ها ی شما را نرم کند تیرگی لب را از بین برده و رنگ صورتی لب ها را بازگرداند. قبل از رفتن به رختخواب عسل را بر روی لب‌های خود بمالید و در صبح با آب گرم لب‌های خود را بشویید. علاوه بر این می توانید یک و نیم قاشق چای‌ خوری ماست، عسل و آرد نخود را مخلوط‌ کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس این خمیر را روی لب‌های خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید و در نهایت آن را با آب گرم بشویید. این کار را حداقل یک مرتبه در روز تا کسب نتیجه ی رضایت بخش انجام دهید.

 

رفع تیرگی لب بر اثر سیگار :

همانطور که می دانید سیگار کشیدن آسیب های بسیار زیادی به بدن وارد می کنید. برای رفع تیرگی لب ها ناشی از سیگار کشیدن ، بهترین راه ترک سیگار می باشد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی