سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پیرسینگ لب چیست

پیرسینگ لب چیست

پیرسینگ لب چیست؟

پیرسینگ لب در واقع یکی از رایج ترین پیرسینگ ها به حساب می آید. پیرسینگ یعنی ایجاد سوراخی در بدن و سپس قرار دادن جواهراتی در آن که در نهایت سبب زیبایی آن قسمت می شود. پیرسینگ لب هم دقیقا به همین صورت است. در این روش یک سوراخ در لب بالا یا پایین ایجاد شده و جواهر تزیینی در آن قرار داده می‌شود که سبب جذابیت لب ها می شود.

 

انواع پیرسینگ لب :

پیرسینگ لب در شکل های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بر اساس سلیقه خودتان انتخاب کنید.

 

جنس پیرسینگ لب از چیست :

پیرسینگ لب اغلب از جنس طلا، نقره، تیتانیوم، استیل و فلز های مشابه می باشد که بر اساس توان مالی می توانید جنس پیرسینگ را انتخاب کنید.

 

پیرسینگ لب نشانه چیست :

تاریخچه ی سوراخ کردن بدن و قرار دادن اشیای تزیینی در آن به گذشته های دور برمی گردد. پیرسینگ لب در گذشته در بین اقوام و ملل گوناگون به خصوص آفریقا و آمریکای جنوبی به شدت رواج یافته بود و این سنت قدیمی سپس به جاهای دیگر نیز نفوذ و سرایت کرد.

 

سوراخ کردن لب ها در گذشته جزو آیین و تشریفات مردم آن زمان به حساب می آمد و دارای معنای خاصی بود. به عنوان مثال سوراخ کردن لب ها در برخی از قبایل کشور مالی نمادی از خلقت جهان توسط روح اجدادی آن ها بوده است.

 

در حال حاضراستفاده از پیرسینگ لب در جوامع مدرن و شهری فقط دارای جنبه‌ ی زیبایی می باشد و سمبل یا نماد موضوع خاصی نیست. در واقع جواهرات لب بخشی از اکسسوری خانم‌ها یا آقایان محسوب می شوند و جزئی از دنیای وسیع مد و فشن به حساب می آیند.

 

پیرسینگ لب پسرانه :

پیرسینگ لب مختص به طیف خاصی نمی باشد. در واقع پیرسینگ لب هم در خانم ها و هم در آقایان مرسوم است. با این حال پیرسینگ لب در جوامعی که خیلی دارای طرفدار نمی باشد برای پسران نوعی ناهنجاری و حتی عملی زشت به حساب می آید.

 

عوارض پیرسینگ لب :

لطفا دقت داشته باشید که عوارض ذکر شده احتمالی هستند و در صورت مراجعه به متخصص مجرب احتمال آن ها بسیار کاهش پیدا می کند.

  • احتمال کبودی و تورم
  • گاهی این احتمال وجود دارد که آلرژی و حسایت هایی به دلیل استفاده از بدلیجات به کار برده شده در محل ایجاد شود. برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می شود که حتما از جواهراتی از جنس طلا و نقره استفاده شود.
  • بروز عفونت عارضه ی دیگری است که می تواند ایجاد شود. در صورت بروز عفونت هر چند خفیف باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.
  • از عوارض نادر پیرسینگ به وجود آمدن گوشت اضافه در محل پیرسینگ می باشد که در صورت مشاهده این علایم نیز حتما باید پزشک اطلاع داده شود تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری شود.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی