سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

کاشت مو به روش fit چیست

کاشت مو به روش fit چیست

کاشت مو به روش غیر جراحی fit :

ریزش مو همواره جزو یکی از دغدغه های مردم به خصوص جوانان بوده است. به دلایل مختلفی از جمله تغذیه نامناسب، استرس و فشارکاری، عوامل ژنتیکی و مصرف برخی از داروها ریزش مو اتفاق می افتد و گاهی منجر به طاسی می شود. کم پشتی موها و طاسی موجب بیشتر نشان دادن سن فرد می شود که این موضوع می تواند به طور مستقیم بر روی اعتماد به نفس فرد تاثیر بگذارد. یکی از روش هایی که با آن می توان جای موهای از دست رفته را پر کرد، کاشت مو می باشد. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص یکی از روش های کاشت مو صحبت کنیم :

 

کاشت مو به روش غیر تهاجمی FIT :

یکی از مهمترین و محبوب ترین روش های کاشت مو روش استخراج واحد فولیکولی  است که به آن FIT می گویند. FIT  مخفف عبارت Follicular Isolation  Technique می باشد. در روش FIT  پزشک متخصص توسط یک سوراخ کننده (پانچ) مخصوص استخراج فولیکول های مجزای مو از نواحی پشتی و کناری پوست سر (نواحی اهداکننده یا نواحی با رشد مداوم مو که هیچگاه ریزش مو به صورت ژنتیکی در آنجا رخ نمی ­دهد) را انجام می دهد و سپس موی برداشته شده را در ناحیه ی بدون مو کاشت می کند.

در این روش از کاشت مو به علت آنکه مو از ناحیه ی اهداکننده برداشته شده و به نواحی بی مو یا کم مو برده می شود، معمولا مشخصه ها و ویژگی های ژنتیکی خود را حفظ کرده و به صورت طبیعی رشد می کند.

 

در روش کاشت مو به روش fit که یک روش غیر تهاجمی هست مو ها دانه به دانه از بانک مو جدا و در ناحیه که دچار ریزش شده است کاشته می شود.

 

مزایای کاشت مو به روش FIT :

این روش از کاشت مو به نسبت جراحی نواری کم تهاجمی تر بوده و بیمار درد بسیار کمی را حس می کند. در کاشت مو به وسیله ی این روش هیچگونه اسکار و زخمی دیده نمی شود. بعد از کاشت مو به روش FIT  و رشد کامل موها، می‌توانید با آن‌ها مانند موهایی طبیعی رفتار کنید. یعنی به آسانی قادرید آن‌ها را شانه کرده، سشوار بکشید، رنگ کنید و یا حتی با ژل آن ها را حالت دهید. کاشت مو در این روش دارای جلوه ای کاملا طبیعی است به گونه ای که پس از مدتی کسانی که شما را قبلا ندیده اند به هیچ عنوان متوجه کاشت موی شما نخواهند شد.

 

معایب کاشت مو به روش FIT :

این روش از کاشت مو کم تهاجمی است اما با این وجود احتمال باد کردن سر و صورت و بروز قرمزی وجود خواهد داشت. کاشت مو به روش FIT وقت گیر و هزینه بر است و به طور معمول برای مناطق بزرگی که دچار طاسی هستند مناسب نمی باشد.

 

عوارض کاشت مو به روش FIT :

  • تنک شدن ناحیه بانک مو
  • اسکار های نقطه ای
  • ریزش مو شوکی
  • دفن شدن فولیکول ها
  • برداشت بیش از حد
  • کیست های زیر پوستی

 

دقت داشته باشید که عوارض ذکر شده احتمالی می باشد و در صورتی که جراح شما تخصص کافی داشته باشد احتمال عوارض نیز با همان نسبت کاهش پیدا خواهد کرد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی