سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

پیرسینگ ناف چیست؟

پیرسینگ ناف چیست؟

پیرسینگ ناف چیست؟

دنیای مد و زیبایی در حال حاضر پیشرفت های بسیاری کرده است و سبب شده که افراد اقدامات بسیاری را برای تغییر ظاهر خود و زیباتر شدن انجام دهند. این اقدامات گاهی با خلاقیت های بسیاری همراه می باشد.  یکی از آن اقداماتی که امروزه که در دنیای مد و زیبایی به وفور انجام می شود پیرسینگ یا همان سوراخ کردن پوست می باشد.

 

پیرسینگ برای نواحی گوناگون بدن انجام می شود اما پیرسینگ ناف جزو یکی از محبوب ترین ها محسوب می شود که طرفداران بسیاری هم دارا می باشد. پیرسینگ ناف به علت آنکه با سوراخ کردن بخشی از ناف همراه است، لازم است که حتما توسط  یک فردی کاملا با تجربه و با تخصص کافی انجام بشود و دقت کافی در این کار اعمال شود. در ادامه ی این مطلب قصد داریم تا یک سری نکات و اطلاعات لازم را برای انجام پیرسینگ ناف در اختیار شما قرار بدهیم.

 

آیا پیرسینگ ناف درد دارد؟

این سوال شاید سوال بسیاری از افرادی باشد که برای انجام پیرسینگ ناف تصمیم قطعی خود را گرفته اند اما با این حال بسیار مهم است که فرد از تحمل درد در بدن خود آگاهی داشته باشد. چنانچه فرد نمی تواند درد شدیدی را تحمل نماید و یا بهبود پس از پیرسینگ او ممکن است مدت بسیاری زمان ببرد، لازم است که پیرسینگ ناف را در مناطقی مانند لوب انجام دهد. در حقیقت پیرسینگ ناف در ناحیه ی لوب سبب می شود میزان دردی را که ممکن است فرد متحمل آن شود ، کاهش داده شود.  

 

در هنگام انجام پیرسینگ از مواد بی حس کننده استفاده می شود، ولی به صورت کلی توان تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است که به صورت کلی می توان گفت برای بسیاری از افراد درد پیرسینگ ناف ناچیز و بی اهمیت است و برای برخی غیر قابل تحمل است.

 

مراقبت های بعد از پیرسینگ ناف :

  • از تماس دست ها با پیرسینگ خودداری کنید.
  • جواهر نصب شده را تا یکسال خارج نکنید.
  • از پماد بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.
  • لباس های گشاد بپوشید.
  • از آب های آلوده دوری کنید.

 

از تماس دست ها با پیرسینگ خودداری کنید :

از لمس کردن و چرخاندن پیرسینگ یا بازی کردن با آن خودداری کنید، زیرا این کار سبب حساس شدن محل پیرسینگ می گردد. به هنگام تماس دست با محل پیرسینگ از تمیز بودن دست هایتان اطمینان حاصل فرمایید زیرا در صورت آلوده بودن دست و تماس آن با پیرسینگ ممکن است باعث بروز عفونت شود.

 

جواهر نصب شده در محل پیرسینگ را خارج نکنید :

جواهری که در ناحیه ی پیرسینگ نصب شده باید حداقل ۶ تا ۱۲ ماه در موضع باقی بماند و اگر زودتر از موعد آن را خارج کنید ممکن است سبب بسته شدن سوراخ شود.  

 

از پماد بدون تجویز پزشک استفاده نکنید :

پمادها روی موضع را پوشانده  و از تماس پیرسینگ با هوا جلوگیری می کنند و علاوه بر آن سبب ایجاد رطوبت و در نهایت رشد باکتری ها می شوند. در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.

 

لباس های گشاد بپوشید :

لباس های تنگ باعث نرسیدن هوا و بروز حساسیت می شود بنابراین حدالامکان از لباس های آزاد و گشاد استفاده کنید.

 

از آب های آلوده دوری کنید :

به مدت یک سال پس از انجام پیرسینگ باید از وان ، استخر رفتن یا شنا در آب های رودخانه و دریاچه یا هرجایی که آب در آن جمع شده خودداری کنید، زیرا این احتمال وجود دارد که این آب دارای مواد و عوامل عفونت زا باشد.

 

عوارض پیرسینگ ناف :

عوارض پیرسینگ ناف که ذکر می شود احتمالی است.

 

پیرسینگ ناف و عفونت :

عفونت در واقع رایج ترین عارضه ی پیرسینگ ناف می باشد. عفونت می تواند به شکل موضعی در محل جراحی و یا به صورت گسترده در همه بدن و اندام ها به خصوص قلب و ریه ها روی دهد و باعث بروز شوک عفونت و حتی مرگ در شخص شود بنابراین دقت کنید که کجا و توسط چه کسی پیرسینگ ناف انجام می شود.  

 

پیرسینگ ناف و آرژی :

آلرژی به پیرسینگ ناف عارضه ی دیگری می باشد که ممکن است به علت پیرسینگ ناف رخ دهد. این آلرژی ممکن است به علت حساسیت به فلز و طلای به کار برده شده در محل پیرسینگ باشد و سبب خارش و قرمزی پوست شود.

 

پیرسینگ ناف قیمت :

هزینه پیرسینگ ناف را نمی توان به صورت یکسان در نظر گرفت، قیمت پیرسینگ ناف به عوامل بسیار زیادی مثل نوع پیرسینگ، جنس جواهر به کار رفته و... بستگی دارد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی