سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رفع تیرگی زانو سریع

رفع تیرگی زانو سریع

تیرگی سر زانوها معضلی می باشد که فقط مختص به خانم ها نبوده و آقایان نیز ممکن است گرفتار آن شوند. تیرگی پوست سر زانو ها در کسانی که دارای پوست تیره می باشند بیشتر دیده می شود. دلایل گوناگونی از جمله تجمع سلول های مرده پوست، مصرف قرص های جلوگیری از بارداری، قرارگیری در معرض نور خورشید، برخی بیماری های پوستی مانند اگزما و .... می توانند باعث تیرگی زانو ها شوند که برای عده ای بسیار ناخوشایند است. ما در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص روش های رفع تیرگی زانو صحبت کنیم.

 

روش های رفع تیرگی زانو :

 

رفع تیرگی زانو با پارافین تراپی :

پارافین تراپی به معنی استفاده از روغن گرم شده پارافین می باشد که کاربردهای بسیاری دارد. عده ای برای کاهش درد های عضلات دست ، پا، زانو و مفاصل از پارافین تراپی استفاده می کنند.

پارافین تراپی برای رفع تیرگی زانو می تواند موثر باشد و علاوه به کمک به رع تیرگی زانو می تواند به زیبایی پوست نواحی مختلف بدن نیز تاثیرگذار بوده و سبب لایه برداری و جوانسازی پوست شود.

 

رفع تیرگی زانو با لیزر :

یکی از روش های درمانی موثر برای از بین بردن تیرگی های زانو، لیزر می باشد. لیزری که بدون عارضه می‌تواند پوست را روشن کند لیزرکیوسویچ N-dyag می باشد. با  لیزرک کیوسویچ طی هفت الی بیست روز تیرگی‌ها از بین می‌روند، نکته ی قابل توجه آنکه برای از بین بردن تيرگى ها زمان‌های متفاوتی لازم است، یعنی هر چه تيرگى بيشتر باشد تكرار ليزر و زمان بيشتري مورد نیاز است.  

 

رفع تیرگی زانو با حنا :

برای استفاده از حنا برای رفع تیرگی زانو مقداری ماست و حنا را به نسبت یک به دو با هم ترکیب کنید و بر روی نقاط تیره رنگ زانو بمالید. استفاده از این روش به صورت متداول سبب کم رنگ شدن تیرگی ها و در نهایت از بین رفتن آن ها می شود.

 

رفع تیرگی زانو با جوش شیرین :

جوش شیرین روشن کننده و لایه بردار پوست است. این ماده سلول های مرده ی لایه ی بیرونی پوست را از بین می برد. در نتیجه، پوست جدید که روشن تر است خود را نشان خواهد دهد. سه تا چهار قاشق چایخوری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر سفت به دست بیاید. مخلوط جوش شیرین را روی آرنج، قوزک پا و زانوهایتان بزنید. به آرامی و به مدت چند دقیقه، این ترکیب را روی پوست خود بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر روی آنها بماند. بعد آن را با آب سرد بشویید.

 

رفع تیرگی زانو با آلوئه ورا :

گیاه آلوئه ورا حاوی آلوئین می باشد و این یعنی حاوی ترکیبی است که رنگدانه ی پوست را کاهش داده و به شما کمک می کند تا از شر تیرگی های  زانو خلاص شوید. برای استفاده از این روش ژل موجود در گیاه آلوئه ورا را خارج نموده و بر روی نواحی تیره بمالید. پس از گذشت زمانی در حدود 20 الی 30 دقیقه با آب بشویید.  

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی