سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

رفع جوش بدن

رفع جوش بدن

رفع جوش صورت :

جوش صورت یکی از معضلاتی می باشد که تمامی افراد در برهه های زمانی مختلف به علت تغییر هورمون ها و یا عوامل دیگر ممکن است با آن مواجه شوند. نوزادان تازه متولد شده هم از این قاعده مستثنی نمی باشند. ما در ادامه ی مطلب از سایت بانوان زیبا قصد داریم در خصوص انواع روش هایی که جهت رفع جوش مورد استفاده قرار می گیرد صحبت کنیم و راهکارهایی نوین ارائه دهیم :

 

رفع جوش صورت در خانه :

استفاده از مواد طبیعی یکی از رایج ترین و متداول ترین روش هایی می باشد که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته و قادر است در کوتاه مدت بدون هیچ عارضه ی جانبی تمامی جوش های صورت را از بین برده و پوست را کاملا بازسازی نماید. در درمان جوش صورت در خانه از مواد غیر شیمیایی و کاملا طبیعی استفاده می شود که رایج ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

 

سرکه سیب برای رفع جوش :

سرکه سیب در از بین بردن جوش کاملا موثر می باشد. بعد از تمیز کردن صورت خود یک پنبه را آغشته به سرکه سیب کنید و آن را بر روی جوش بمالید و پس از گذشت دقایقی صورت خود را کاملا شست و شو دهید. این کار را به دفعات تکرار کنید تا نتایج مطلوب حاصل شود.

 

دارچین و عسل برای رفع جوش :

عسل خواص ضد عفونی کننده دارد که برای سلامت پوست بسیار مفید است. ترکیب عسل و دارچین ترکیبی فوق العاده جهت از بین بردن جوش های صورت می باشد. بعد از ترکیب دارچین و عسل ، آن را بر روی صورت خود بمالید و پس از گذشت 15 دقیقه صورت را بشویید و در نهایت با حوله ای نرم خشک نمایید.

 

ژل آلوئه ورا برای رفع جوش :

ژل آلوئه ورا یکی از آن دسته مواردی است که جهت از بین بردن جوش کاملا موثر است. جهت اثر بخشی بیشتر می توانید ژل آلوئه ورا را با روغن درخت چای و روغن نارگیل ترکیب نمایید و بر روی صورت خود بمالید.

 

گوجه فرنگی برای رفع جوش :

گوجه فرنگی خاصیت سم زدایی دارد که برای پوست بسیار مفید و موثر است. جهت استفاده از گوجه فرنگی برای رفع جوش ابتدا ان را رنده کنید سپس بر روی جوش قرار دهید. بعد از گذشت دقایقی پوست را با آب سرد شست و شو دهید و در نهایت از یک نرم کننده مناسب استفاده کنید.

 

رفع جوش صورت با لیزر :

لیزر یکی از مکانیسم های موثر در جهت رفع جوش محسوب می شود. به طور معمول از لیزرهای تخریبی و غیر تخریبی برای رفع جوش استفاده می شود که هر کدام دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند :

 

لیزر تخریبی :

این نوع لیزر در بهبود جای جوش تاثیر به سزایی داشته و قابلیت بخار یا ذوب کردن بافت‌های آسیب‌ دیده را دارد.

معمول‌ ترین لیزر تخریبی لیزر های Erbium YAG  و لیزر دی ‌اکسید کربن هستند. این لیزرها باعث فرسایش سطح اسکار شده و بافت کلاژن زیر پوست را سفت می نمایند. لیزرهای تخریبی به طور معمول دارای دوره ی نقاهت طولانی می باشند.

 

لیزر غیر تخریبی :

لیزر غیر تخریبی در مقایسه با تخریبی دوره ی نقاهت کوتاه تری دارد ولی به طور کلی در مقایسه با لیزر تخریبی تاثیر کمتری هم بجای می‌گذارد. لیزر غیر تخریبی باعث از بین رفتن هیچ بافتی از پوست شما نمی‌شود، اما تولید کلاژن را افزایش داده و پوست را سفت می‌کند. معمول‌ترین نوع لیزر جای جوش برای درمان جوش لیزر دیود و لیزر NdYAG می‌باشد.

 

رفع جوش صورت بعد از اصلاح :

بروز جوش های صورت بعد از اصلاح معضل بسیاری ازبانوان و آقایان محسوب می شود. درمان های طبیعی بسیاری جهت رفع این مشکل وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

 

رفع جوش صورت با جوش شیرین :

جوش شیرین یکی از موادی است که برای درمان جوش صورت بعد از اصلاح کاملا مفید است و باعث از بین رفتن التهابات پوست می شود.

 

رفع جوش صورت با روغن درخت چای :

روغن درخت چای به خوبی پوست را ضدعفونی می کند و برای از بین بردن جوش های پوست چرب توصیه می شود.

 

رفع جوش صورت با خیار :

برای استفاده از این روش خیار را رنده  کرده و آن را بر روی پوست قرار دهید. خیار در روشن سازی و رفع جوش های صورت کاملا معجزه آسا عمل می نماید.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی