سایت بانوان زیبا

نظرات و تجربه های زیبایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، منو سایت بانوان زیبا

اتوپلاستی عمل جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی عمل جراحی زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش ( اتوپلاستی ) :

خیلی از افراد عقیده دارند که گوش ها تاثیر زیادی بر روی ظاهر ندارند اما نکته ای که باید بدانید این است که اگر گوش ها ظاهری غیر طبیعی داشته باشند به راحتی می توانند سبب ایجاد ظاهری کاملا نا خوشایند شوند که همین موضوع به صورت مستقیم بر روی اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد.

اتوپلاستی یا همان عمل زیبایی گوش یک مدل از جراحی های مطرح است که برای تغییر اندازه، تغییر موقعیت و ایجاد تناسب گوش با سایر اجزای صورت انجام می شود.

 

اگر شما جزو آن دسته از افرادی محسوب می شوید که به طور مادرزادی و یا در اثر حادثه ای گوشتان آسیب دیده و دارای نقص در شکل ظاهری می باشد،

 

اتوپلاستی می تواند در جهت بهبود این نواقص به شما کمک نماید. علاوه بر مقوله ی زیبایی اتوپلاستی با بهبود شکل ظاهری گوش و ایجاد تقارن سبب تقویت اعتماد به نفس به ویژه در کودکان و افراد نوجوان می شود که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.  

 

عمل کوچک کردن گوش :

اگر گوش دارای اندازه ای بسیار بزرگ و به صورت بیرون زده باشد، عمل کوچک کردن گوش جهت اصلاح شکل آن باید صورت گیرد.

در عمل کوچک کردن گوش برشی در لبه ی پایین گوش ایجاد شده و بعد از برداشتن لایه ی مد نظر توسط پزشک مجدد برش ایجاد شده دوخته می شود.

نکته ی قابل توجه آنکه عمل کوچک کردن گوش را می توانید در حین جراحی های دیگر هم انجام دهید.

 

به طور کلی عمل کوچک کردن گوش و کاهش اندازه لاله شامل مراحل زیر می باشد :

 

مرحله اول :

از یک بی حسی موضعی استفاده می شود. اگر قرار باشد این عمل همراه با عمل های دیگر صورت بگیرد و به شکل ترکیبی باشد لازم است علاوه بر بی حسی، به بیهوش نمودن فرد هم اقدام نمود.

 

مرحله دوم :

طراحی برش که توسط جوهر آبی انجام می شود روی گوش زده می شود.

 

مرحله سوم :

سپس عمل برداشتن انجام می شود و بعد از آن زخم در لایه ها بسته می شود.

 

مرحله چهارم :

در این عمل به هیچگونه پانسمانی نیاز نیست و در صورت استفاده از بخیه های غیر قابل جذب آنها باید پس از 6 روز کشیده شوند.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل زیبایی گوش هستند :

اگر متقاضی این عمل کودک باشد بهتر است که حداقل دارای پنج سال سن باشد و یا اینکه غضروف گوش او باید به اندازه ی کافی برای جراحی رشد کرده باشد که این موضوع پس از معاینه توسط پزشک مشخص می شود. علاوه بر آن کودک باید از سلامت کافی برخوردار بوده و هیچگونه بیماری و یا عفونت های درمان نشده در گوش نداشته باشد.

 

اگر متقاضی این عمل فردی نوجوان و یا بزرگسال است باید از سلامت کامل برخوردار بوده و به بیماری تهدید کننده ای که موجب آسیب رساندن به روند درمان می شود مبتلا نباشد. از آنجایی که این جراحی یک جراحی کاملا شخصی محسوب می شود باید اهداف کاملا روشن و واضحی نسبت به این عمل وجود داشته باشد.

 

عوارض عمل زیبایی گوش :

به طور کلی تمامی عمل‌های جراحی تهاجمی و نیمه تهاجمی، عوارض هایی را برای فرد به دنبال خواهند داشت. بسیاری از آن‌ها پس از گذشت مدت بسیار کوتاهی از بین می‌روند. اما برخی از آن‌ها ممکن است ناشی از اشتباهات پزشکی یا شرایط بیمار باشند و همیشه باقی بمانند. به همین دلیل انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه در این عمل بسیار حائز اهمیت است و معاینات قبل از عمل یک امر کاملا ضروری ومهم محسوب می شود. رایج ترین عوارض های مربوط به اتوپلاستی شامل موارد زیر می باشد :

  • باقی ماندن اثر زخم ها در پشت گوش
  • احساس لرزش و یا سوزش در روزهای ابتدایی بعد از عمل
  • بروز کبودی بر روی گوش ها که بعد از دو هفته به طور کامل از بین می رود.

  • احتمال عفونت

  • احتمال خونریزی بیش از حد

  • احتمال بروز واکنش های آلرژیک

 

هزینه عمل زیبایی گوش در ایران :

شرکت های بیمه هزینه ی جراحی زیبایی گوش را تقبل نمی نمایند. هزینه اتوپلاستی به موارد بسیاری وابسته می شود. مواردی همچون مدت زمان انجام جراحی (که وابسته به میزان اصلاحی است که قرار است صورت بگیرد) ، نحوه ی تغییر شکل و مواد بی حسی مورد نیاز در هزینه این جراحی کاملا موثر می باشند. به طور کلی جراحی هایی که با استفاده از مسکن یا بی حسی موضعی انجام می‌شوند، هزینه کمتری در مقایسه با آنهایی که نیاز به بیهوشی کلی دارند، خواهد داشت. نکته ی قابل توجه آنکه میزان شهرت و معروفیت پزشک مربوطه در این کار هم در میزان هزینه ی این جراحی بی تاثیر نمی باشد.

آخرین ویرایش : 1399/12/29

لطفا جهت ثبت نظر وارد سایت شوید


    مشاهده کلینیک زیبایی