سوال کاربر

علت و دلیل خارش بدن بعد از لیزر موهای زائد چیست؟ چرا بعد از لیزر موی زائد خارش بدن داریم و پوست بدن میخاره

تاریخ ثبت : 1401/01/17
پاسخ سایت

پاسخ سایت


علت و دلیل خارش بدن بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

خارش پوست در حقیقت واکنشی است که بدن به آسیب های وارد شده به فولیکول های مو نشان می دهد. البته تحریک پوست به شکل برآمدگی و خارش بعد از لیزر موهای زائد یک عارضه جانبی رایج است. کمپرس یخ و یا پمادهای خنک کننده تجویز شده به پیشنهاد پزشک می تواند از شدت خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد بکاهد.

علت خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد :

پوست ممکن است بعد از لیزر موهای زائد کمی احساس خارش داشته باشد، اما مهم است که در مقابل میل به خاراندن مقاومت کرد. این خارش در پی سوختن فولیکولهای مو ایجاد می شود. با توجه به اینکه پوست پس از لیزر بسیار حساس است، خاراندن می تواند آن را تحریک کرده و باعث قرمزی و التهاب بیشتر آن شود. استفاده از کرم مرطوب کننده چند بار در روز که پزشک تجویز کرده باشد، به مرطوب نگه داشتن پوست و کاهش خارش کمک می کند.

تاریخ ثبت : 1401/01/17

پاسخ N.i


اشعه لیزر با تابیده شدن روی پوست موجب خشکی و التهاب پوست می شود. این نوع عوارض در نهایت خارش و سوزش به همراه خواهد داشت. با بهبود وضعیت پوست و به مرور زمان شاهد درمان خارش خواهیم بود و این عارضه جای نگرانی ندارد. ضروری است که در این دوره از خاراندن پوست پرهیز کنیم؛ چراکه موجب بدتر شدن وضعیت پوست خواهد شد.

تاریخ ثبت : 1401/04/14

پاسخ مبینا

سمیرا

یکی از عوارض لیزر خارشی هست که بعد لیزر بوجود میاد سعی کنید تا جایی که میتونید پوست رو نخارونید .کاملا طبیعی و خودش رفع میشه .با خاروندن ممکنه دچار التهاب بشه و بعد منجر به زخم بشه .نوری که از لیزر ساطع میشه باعث گرم شدن پوست و التهاب و خارش میشه پس خارش یه واکنش کاملا عادی و طبیعی بدن نسبت به لیزر موهای زائده.

تاریخ ثبت : 1402/01/08
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


علت خارش بدن بعد از لیزر موهای زائد دلیل خارش بدن بعد از لیزر موهای زائد چرا بعد از لیزر موهای زائد خارش پوست بدن داریم آیا بعد از لیزر موهای زائد پوست بدن میخاره علت خارش پوست بعد از لیزر موهای زائد

مشاهده کلینیک زیبایی