سوال کاربر

آیا ماسک جوش شیرین برای پوست ضرر دارد و مضرات جوش شیرین برای پوست چیست؟

تاریخ ثبت : 1401/09/02
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا ماسک جوش شیرین برای پوست ضرر دارد

ماسک جوش شیرین اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، ضرری برای پوست نخواهد داشت. ماسک جوش شیرین می تواند پوست را لایه برداری کرده و آن را پاکسازی کند. این ماسک زمانی برای پوست مضر است که بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرد. جوش شیرین خاصیتی اسیدی دارد و بهتر است در استفاده از آن برای پوست احتیاط کرد.

تاریخ ثبت : 1401/09/02

پاسخ N.i


ماسک جوش شیرین زمانی برای پوست مضر خواهد بود که به صورت افراط شده مصرف شود و یا برای مدت زمان طولانی روی پوست قرار بگیرد. جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید. تکرار اینکار یک یا دو بار در هفته کافیست. 

تاریخ ثبت : 1401/09/06

پاسخ مبینا

سمیرا

چون جوش شیرین باعث لایه برداری میشه باید در مصرف اش احتیاط کنید چون لایه برداری زیاد ممکنه به پوست آسیب بزنه .اگرم پوست نازکی دارید زیاد ازش استفاده نکنید .چون جوش شیرین یه ماده قلیایی هست ممکنه باعث قلیایی شدن بیش از حد پوست بشه و باکتری های مفید پوست رو از بین ببره و پوست در معرض عفونت و آکنه و جوش قرار بگیره ‌. و رطوبت و چربی پوست رو از بین میبره و باعث میشه سلول های پوست در انجام ترمیم و باز سازی پوست ضعیف عمل کنن.لایه برداری زیاد باعث خشکی زیاد پوست میشه و هرچقدر خشکی پوست زیاد بشه چین و چروک افزایش پیدا میکنن.علائمی مثل سوزش .قرمزی .خشکی .اگزما.التهاب و حساسیت بوجود میاد در مصرف اش بهتره احتیاط بشه 

تاریخ ثبت : 1402/01/06
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا استفاده از ماسک جوش شیرین برای پوست صورت ضرر دارد مضرات جوش شیرین برای پوست

مشاهده کلینیک زیبایی