سوال کاربر

تزریق بوتاکس قبل از اقدام به بارداری و حاملگی چگونه است؟

تاریخ ثبت : 1401/01/16
پاسخ سایت

پاسخ سایت


تزریق بوتاکس قبل از اقدام به بارداری و حاملگی چگونه است؟

همواره توصیه می شود که بین تزریق بوتاکس و اقدام به بارداری حدود 4 یا 5 ماه فاصله در نظر گرفت. البته مضر بودن بوتاکس برای اقدام به بارداری به اثبات نرسیده است. با این حال ممکن است سم بوتولینوم بر تخمک گذاری و جنین تاثیر منفی داشته باشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/16

پاسخ N.i


تزریق بوتاکس قبل از اقدام به بارداری و حاملگی مانعی ندارد؛ به شرطی که با فاصله حداقل چهار ماهه انجام شود. این فاصله زمانی به دلیل پیشگیری از احتمال آسیب دیدن جنین بر اثر سم بوتولینوم در نظر گرفته می شود.

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ میترا


همون جوری که ميدونين دوران بارداری جزو حساس ترین دوران زندگی یه خانومه و باید خیلی مراقب بود.یکی از سوالات رایج اينه که آیا میشه قبل از اقدام به بارداری بوتاکس انجام داد یا نه.از اونجایی که بوتاکس از یه نوع سم از باکتری بوتوليسم به وجود میاد و ميتونه روی تخمک گذاری و جنین تاثیر منفی بذاره بهتره بین تزریق بوتاکس و بارداری یه فاصله ی 5هفته ای باشه.

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ مبینا

سمیرا

حداقل ۴ ماه بعد باردار بشید بلافاصله بعد بوتاکس باردار نشید

تاریخ ثبت : 1402/01/11

پاسخ Mary


چون موقع بار داری اکثر خانم ها ورم میکنن بهتر یه تایمی بین تزریق بوتاکس تا دوران بارداریت باشه چون احتمال حرکت ژل و از اینجور مشکلات هست و نتیجه بوتاکستم اونی که میخوای نمیشه تازه شاید بدتر از چیزیم بشه که فکر می‌کنی  و همچنین ماده توی بوتاکس برای جنین مضر و میتونه و بهش آسیب بزنه 

بهتر یه فاصله ۴تا۶ ماه بهش بدی که هم خودت آسیب نبینی هم جنینت. 

تاریخ ثبت : 1402/03/02

پاسخ ماهک


علتشو نمیدونم ولی معمولا قبل از انجام بوتاکس از اینکه بار دار هستی یا نه مطمئن میشن معمولا ازت می‌خوان یه فرم پر کنی و اونو تایید کنی، فکر می کنم تا چند ماه قبل از بهر داری و چند ماه بعد از بار داری بوتاکس تزریق کنی. 

تاریخ ثبت : 1402/05/22
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


تزریق بوتاکس قبل از بارداری تزریق بوتاکس قبل از حاملگی مدت زمان بارداری بعد از تزریق بوتاکس

مشاهده کلینیک زیبایی