سوال کاربر

عرق نعناع واسه پوست خوبه اسپری کنیم به پوستمون سردا یا گرم نعناع

تاریخ ثبت : 1401/05/19

پاسخ مائده


عرق نعنا جزو مواردیه که پیشنهاد می کنم حتما حتما تو خونه داشته باشین. بعد از صرف غذا به خصوص شام اگه احساس سنگینی کردین می تونین به اندازه ی نصف فنجون عرق نعنا بخورین چونکه به هضم غذا خیلی کمک می کنه. اگه سرما خوردین و آبریزش بینی هم دارین می تونین عرق نعنا بخورین که زودتر خوب بشین و آبریزش بینیتون هم برطرف بشه. از اونجایی که عرق نعنا خیلی خوشبو هم هستش می تونین ازش به عنوان یک دهانشویه واسه برطرف شدن بوی بد دهان استفاده کنین. عرق نعنا واسه پوست هم خیلی مفیده. اگه پوست صورتتون جوش داره و یا ملتهب و قرمز شده می تونین یه پنبه رو آغشته به عرق نعنا کنین و باهاش پوستتون رو ماساژ بدین. این کار باعث میشه که هم قرمزی و التهابات و جوش های پوست برطرف بشه و هم اینکه پوستتون کاملا نرم بشه. خاصیت روشن کنندگی هم داره. 

تاریخ ثبت : 1401/05/20

پاسخ مریم


طبع نعناع گرم و خشک هستش ، اسپری کردن عرق نعناع روی پوست صورت رو تا حالا نشنیدم،

اگه اسپری کردی دیدی جوای داد بهمون بگو نتیجش رو

تاریخ ثبت : 1401/05/21

پاسخ N.i


عرق نعنا طبع گرمی دارد و یک درمان منحصر به‌ فرد برای جوانسازی پوست است. نتایجی که از اسپری کردن مرتب عرق نعنا روی پوست حاصل می شود عبارتند از:

  • رفع جوش و آکنه
  • رفع افتادگی پوست
  • رفع تیرگی ها و روشن شدن پوست
  • درمان آفتاب سوختگی

تاریخ ثبت : 1401/05/21

پاسخ م.رستگار


معمول ترین کاربرد عرق نعنا کمک به معده برای هضم غذا می باشد . اما در کنار این موضوع فایده های زیادی برای پوست داشته و اسپری کردن آن روی پوست و ماساژ دادن پوست با آن تاثیر نسبتا خوبی روی کمتر شدن جوش و از بین رفتن جای جوش میشود . بجز عرق نعنا جوشونده نعنا نیز تاثیر زیادی روی پوست داشته میتونید برگ تازه نعنا را جوشانده و گذاشته سرد شده و با پنبه آروم روی پوست بکشید . 

تاریخ ثبت : 1401/11/30

پاسخ ری


عرق نعنا خواص زیادی داره و واقعا یکی از دمنوش های معجزه اسا برای معده بخصوص هست . که باعث هضم بهتره غذا میشه . برای دل درد . دل پیچه عالیه . اما باید دقت کنید نباید افراطی ازش استفاده کنید چون هر چیزی که بیشتر از حد تعادش استفاده بشه موجب اسیب به بدن میشه . عرق نعنا برای تناسب اندام هم خیلی خوبه و قدرت چربی سوزی داره.

تاریخ ثبت : 1401/12/03

پاسخ مبینا

اسرا

بله خوبه باعث ریلکس شدن پوست .باز شدن منافذ .افزایش خون رسانی .تمیز و درخشان شدن پوست میشه

تاریخ ثبت : 1402/01/10

پاسخ ری


عرق نعنا برای پوست عالیه باعث خون رسانی بیشتر بشه و چونکه گرمه باعث کمتر شدن جوشها و گاکسازی صورت داره . و پوستتون رو به مرور زمان سفت میکنه

تاریخ ثبت : 1402/03/24
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات


مشاهده کلینیک زیبایی