سوال کاربر

چند وقت بعد از عمل جراحی زیبایی بینی باید چسب زد

تاریخ ثبت : 1401/01/15
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چند وقت بعد از عمل جراحی زیبایی بینی باید چسب زد؟

چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی از جمله ضروریاتی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. زمان چسب زدن به بینی از همان روزهای اولیه بعد از جراحی شروع شده و تا دو هفته و یا حتی دو ماه بعد از عمل بینی ادامه می یابد.

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ احمدی


با توجه به نوع پوست بینی هر فرد، توصیه می شود چسبیدن بینی را تا یک ماه بعد از عمل ادامه دهید. بنابراین دو هفته اول بعد از عمل چسباندن اجباری است و پس از آن توصیه می شود 1 ماه و نیم چسباندن را ادامه دهید تا آبریزش بینی شما زودتر برطرف شود. حالا اگر به دلایلی بعد از دو هفته از چسبیدن خوشتان نیامد، اتفاق خاصی نمی افتد، فقط روند کاهش تورم کندتر می شود.

به افرادی که پوست بینی متوسط ​​یا نسبتا ضخیم دارند توصیه می شود برای تسریع در شکل گیری بینی از چسب بینی برای مدت طولانی تری استفاده کنند.

کسانی که در روز نمی توانند چسب روی بینی خود داشته باشند، از ابتدای هفته سوم پس از جراحی، چسب را شب ها طبق دستور روی بینی بمالند و صبح چسب را باز کرده و به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند

تاریخ ثبت : 1401/01/15

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونید بعد از عمل بینی باید از چسب استفاده کنید. زدن چسب بینی برای کنترل تورم بینی هستش. به علاوه، زدن چسب بینی به پوست کمک میکنه تا به نحو بهتری با شکل جدید خودش سازگار بشه. بعد از جراحی بینی به بیماران توصیه میشه که حداقل به مدت دو هفته به بینی چسب بزنن اما برای بینی های گوشتی مدت زمان بیشتری توصیه میشه و این زمان بین 6 الی 8 هفته هستش. 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ شیدا


بعد از عمل بینی یکی از کارهایی که باید انجام بدین اینه که به شکل مرتب تا زمانی که دکتر براتون تعیین کرده از چسب بینی استفاده کنین و زمانی که این چسب شل شد و چسبندگیش از بین رفت هم حتما تعویضش کنین. معمولا باید بین 4 تا 6 هفته از چسب بینی استفاده کرد. این چسب زدن یه سری مزایایی داره. اولین و مهم ترین مزیتش اینه که به فرم دهی بهتر بینی و کاهش ورم کمک می کنه و مزیت دومی که داره اینه که مثل یه هشدار می مونه برای بقیه. در واقع وقتی اطرافیان این چسب رو روی بینی شما می بینن متوجه میشن که شما بینیتون رو عمل کردین و باید مراقب باشن تا آسیبی از طرف اونا به بینی وارد نشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ شیدا


اینکه شما باید تا چه مدت از چسب بینی استفاده کنین رو دکتر براتون مشخص می کنه. معمولا کسایی که بینی گوشتی دارن باید مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده کنن. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ روژان


اینکه چند وقت بعد از عمل بینی باید از چسب استفاده کرد تو هر فرد متفاوته. به طور مثال کسایی که بینی گوشتی دارن تقریبا باید به مدت دو الی سه ماه از چسب بینی استفاده کنن اما کسایی که بینی استخوونی دارن مدت زمان کمتری رو از چسب استفاده می کنن.  اما تعیین مدت زمان دقیق باید توسط پزشک انجام بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مریم


چسب زدن بعد از عمل جراحی زیبایی بینی تقریبا به مدت دو ماه باید زده بشه

اصلی ترین دلیلش کاهش تورم و ورم بعد از عمل هستش ولی یکم ناچیز چسب زدن بعد از عمل بینی روی فرم بینی تاثیر داره ولی خیلی کمه

تاریخ ثبت : 1401/04/01

پاسخ مائده


تا هر زمان که دکتر میگه باید از چسب استفاده کنین. کسایی که بینی گوشتی داشتن و عمل کردن چونکه پوست بینیشون خیلی ضخیمه باید حداقل سه ماه چسب بزنن. چسب زدن خیلی مهمه و خیلی روی نتیجه ی عمل بینی تاثیر می ذاره. چسب باعث میشه که بینی بهتر شکل بگیره و استخوونش سریعتر توی محل جدید خودش فیکس بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/04/07

پاسخ مبینا

سمیرا

من خودم تا ماه چسب زدم بینیم خیلی خوب شد . کم چسب بزنید ممکنه نوک اش بیفته یا اون فرم دلخواهتون نرسید

تاریخ ثبت : 1402/01/07
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد تا چند وقت بعد از جراحی بینی باید چسب زد چسب زدن بعد از عمل بینی مدت زمان چسب زدن بعد از عمل بینی

مشاهده کلینیک زیبایی