سوال کاربر

برای جلوگیری از ریزش مو چی خوبه؟ و راه حل رفع و از بین بردن و درمان ریزش مو چیست؟

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


برای جلوگیری از ریزش مو چی خوبه؟

ریزش مو اتفاقی طبیعی است که با گذر زمان رخ می دهد. ریزش مو گاهی ارثی بوده و گاهی بر اثر عدم مراقبت مناسب از موها اتفاق می افتد. 
•    تغذیه نقش مهمی در درمان ریزش مو دارد. موها برای اینکه شاداب مانده و ریزش نداشته باشند، نیاز به ویتامین، پروتئین و سایر مواد مغذی دارند. برنامه غذایی مناسب قادر خواهد بود تا موها تغذیه شده و سالم بمانند.
•    رعایت بهداشت موهای سر بسیار مهم و موثر برای دچار نشدن به ریزش مو است. موها باید همواره تمیز و مرتب نگه داشته شوند.
•    شوینده هایی که در فرایند شست وشوی موهای سر انتخاب می شوند، بایستی متناسب باشند. شوینده های نامرغوب و نامناسب یک عامل مهم برای ریزش مو هستند.
•    موها برای رشد و شادابی نیاز به آب دارند. بنابراین مصرف آب هم ریزش مو را برطرف خواهد کرد و هم بسیاری از مشکلات دیگر را.
•    تغذیه رسانی به موها را می توان با استفاده از روغن های گیاهی انجام داد. برای اینکار موها با روغن های گیاهی مانند روغن زیتون ماساژ داده شده و تغذیه می شوند. 
 

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ mitra


باید اول متوجه بشین که علت ریزش موتون چیه؟ شاید به خاطر کمبود ویتامینه. می تونین از کپسول زینک مصرف کنین. این کپسول همه ی ویتامین های لازم برای رشد و تقوت مو رو داخل خودش داره. استرس زیاد هم باعث ریزش مو میشه. بهتره استرس و اضطراب رو هم از خودتون دور کنین. از شامپوی مناسب موهای خودتون استفاده کنین. محصولات گیاهی مثل روغن ها هم می تونن به کاهش ریزش مو کمک زیادی کنن. می تونین کف سر و ساقه ی موهاتون رو مثلا با روغن رزماری ماساژ بدین. این روغن واسه درمان ریزش مو فوق العادس. 

تاریخ ثبت : 1401/04/04

پاسخ مبینا

سمیرا

روزی یه دونه مولتی ویتامین بخورید چون کمبود آهن معمولا باعث ریزش موها میشه .از شامپو های متناسب با موهاتون استفاده کنید .

تاریخ ثبت : 1402/01/09
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


برای جلوگیری از ریزش مو چی خوبه؟ رفع ریزش مو درمان ریزش مو از بین بردن ریزش مو

مشاهده کلینیک زیبایی