سوال کاربر

برای حساسیت پوستی چی خوبه

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


برای حساسیت پوستی چی خوبه؟

حساسیت پوستی واکنشی است که پوست در برابر استفاده از لوازم آرایشی، تماس با انواع فلزات، خوردن برخی خوراکی ها و یا در شرایط مختلف دیگر نشان می دهد. در اینگونه شرایط بهترین کار مراجعه به پزشک و دریافت داروی موثر به تشخیص پزشک است. علاوه بر این، می توان نکات دیگری را برای کاستن از میزان حساسیت پوستی انجام داد:
•    پرهیز از خاراندن پوست
•    مصرف فراوان آب
•    ماساژ پوست با مواد طبیعی همچون عسل
•    مصرف روزانه آب پرتقال طبیعی
•    ماساژ پوست با خمیر به دست آمده از پوست پرتقال
•    ماساژ پوست با روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و روغن نارگیل
•    ماساژ پوست با ژل آلوئه ورا
 

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ کوثر


اگه حساسیت پوستی دارین سعی کنین که از مرکبات و به خصوص پرتقال زیاد استفاده کنین چونکه پرتقال سرشار از ویتامین سی هستش و به عنوان بهترین درمان برای آلرژی پوست شناخته میشه. از ترکیب روغن گریپ فروت و روغن زیتون هم می تونین استفاده کنین. این دوتا روغن رو باهم دیگه ترکیب کنین و روی پوست بمالید و ماساژ بدین. عسل هم برای حساسیت و خارش پوست گزینه ی خوبیه. یه ذره عسل بزنین به پوست و حدود 20 دیقه ماساژ بدین. راهکارهای دیگه ای که می تونم بهتون پیشنهاد بدم اینه که اگه حساسیت و آلرژی دارین به هیچ عنوان عطرو به شکل مستقیم روی پوست نزنین. از ادویه جات هم کمتر مصف کنین. واسه شست و شوی پوست صورت و بدن از شوینده های ملایم مثل صابون بچه استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/04/03

پاسخ ری


حساسیت پوستی یه مشکل رایج بین افراد هست اما بیماری حسابش نمیکنیم افرادی هستند یه پوستشون به مواد شیمیایی . رنگ ها . ضد عفونی ها حساسیت داشته باشن خشکی پوست :یکی از دلایل حساسیت خشکی پوست میتونه باشه و زمانی که اب و چربی از دست داده باشه خشک میشه خارش . پوسته پوسته شدن پوست . زبر و خشن شدن پوست . ترک و خوم ریزی . قرمز شدن و التهاب . اگزما از حساسیت پوستی هستند بعضی وقتا میتومنید از مرطوب کننده های بدون نسخه پزشک تهیه کنید برای کاهش حساسیت اما اگه علائم خیلی شدید تر هست به پزشک حتما مراجعه کنید 

تاریخ ثبت : 1401/12/05

پاسخ مبینا

سمیرا

شاید بیشتر حالت طنز داشته باشه ولی تو یه کتاب روانشناسی خوندم نوشته بود اگه باخوردن چیزی حساسیت نشون میده بدنتون این جمله رو با خودتون تکرار کنید من نان زمین را میخورم و نوشابه ی آسمان را می نوشم و در بدنم احساس کمال و جمال را مشاهده میکنم میگفت اینو بگید حساسیت دیگه نشون نمیده بدنتون.یا میتونید از قرص های ضد حساسیت استفاده کنید .

تاریخ ثبت : 1402/01/04
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


برای حساسیت پوستی چی خوبه

مشاهده کلینیک زیبایی