سوال کاربر

قبل از حجامت چی بخوریم

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


قبل از حجامت چی بخوریم؟

خوردن برخی مواد موثر قبل از حجامت می تواند کیفیت حجامت را بالا برده و به دفع عفونت در حین حجامت کمک کند. مواردی که خوردن آنها قبل از حجامت توصیه می شود عبارتند از:
•    انار
•    آب زرشک
•    آبغوره
•    خاکشیر حل شده در آب
•    سوپ جو
•    آش آلو
 

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ N.i


خوردن آب زرشک، آبغوره، انار و سوپ قبل از حجامت در دفع آلودگی های خون موثر بوده و همواره توصیه می شود. به طور کلی، در این دوره نباید غذاهای با طبع سرد همچون لبنیات مصرف کرد. 

تاریخ ثبت : 1401/04/28

پاسخ مائده


سه چهار روز قبل از حجامت کردن بهتره که خاکشیر و یا آب زرشک و آش آلو مصرف کنین چون این موارد رقیق کننده خون هستن. توجه داشته باشین که فقط سه چهار روز مونده به حجامت اینارو بخورین و اصلا 24 ساعت قبل از حجامت این خوراکی هارو مصرف نکنین. قبل از حجامت سیگار نکشید و مصرف آنتی بیوتیک رو هم قطع کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/06/21

پاسخ ری


اگه قصد انجام حجامت رو دارید از یک روز قبل کارهای سنگین مثل ورزش کردن انجام ندید از خوردن غذاهای سنگین امتناع کنید . مثل لبنیات . قارچ . تخم مرغ . ماهی و جگر. عدس کله پاچه الویه و ماکارانی اصلا نخورید قبل حجامت حتما از سیگار و قیلون دوری کند گشنگی و تشنگی زیادم نداشته باشید از انتی بیوتیک و چرک خشکن هم استفاده نکنید و اگر خانم هستید قصد حجامت دارید حتما باید پنج روز از عادت ماهانتون گذشته باشه . و اگر پزشکتون گفته که خونتون غلیظ هست یک ساعت قبل حجامت حمام برید و گرنه تا بیست چهار ساعت قبل حجامت نباید حمام برید و هیجانات عصبی مثل خشم زیاد نداشته باشید داروهایی که مصرف میکند حتما به طبیبتون نشون بدید … و بهتره سه روز قبل حجامت اش الو اش گزنه سوپ جو و انار و اب زرشک مصرف کنید چون صاف کننده خون هستند.

تاریخ ثبت : 1401/12/08

پاسخ مبینا

سمیرا

ازخوردن غذاهای سنگین و دیر هضم مثل لبنیات زیاد.پنیر.قارچ.تخم مرغ.عدس.ماهی.جگر.کله پاچه.ماکارونی.پرهیز کنید خوراکی های خیلی ترش مصرف نکنید.

تاریخ ثبت : 1402/01/15
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


قبل از حجامت چی بخوریم مواد غذایی قبل از حجامت تغذیه قبل از حجامت

مشاهده کلینیک زیبایی