سوال کاربر

آیا روغن نارگیل خراب میشود و تاریخ انقضا دارد

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا روغن نارگیل خراب میشود و تاریخ انقضا دارد؟

روغن نارگیل بر اثر نگهداری نادرست و همچنین بر اثر گذر زمان ممکن است خراب شود. دمای بالا، رطوبت، نور آفتاب و اکسیژن عواملی هستند که از طول عمر روغن نارگیل می کاهند. روغن نارگیل اگر در شرایط استاندارد نگهداری شود، می تواند به مدت 4 سال ماندگاری داشته باشد. با این حال، بهتر است با گذر 2 سال از عمر روغن نارگیل آن را با روغن جدید جایگزین کرد.

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ N.i


عمر مفید روغن نارگیل به طور میانگین دو سال است. این عمر مفید از روغن نارگیل ممکن است بر اثر نحوه نگهداری، بیشتر یا کمتر شود. روغن نارگیل نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرد و باید به صورت سربسته در یک دمای مناسب نگهداری شود. در غیر این صورت، ممکن است شاهد فاسد شدن روغن نارگیل قبل از دو سال بود.

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ شیدا


همه ی روغن ها، چه روغن های گیاهی و چه روغن های حیوانی ترکیبات فاسدشدنی هستن و بعد از یه مدتی دیگه قابل استفاده نیستن. شرایط نگهداری همه ی روغن ها تقریبا یکسانه اما مدت ماندگاری روغن ها باهم دیگه متفاوته. روغن هارو نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد چونکه دمای بالا باعث تیره و فاسد شدن روغن میشه. همچنین نباید در معرض هوا هم قرار بگیرن به این دلیل که اکسیژن باعث اکسیداسیون روغن میشه. واسه خرید روغن نارگیل هم توجه داشته باشین که ظرف روغن حتما هولوگرام شرکت رو داشته باشه و شرایط نگهداری و مدت ماندگاری روغن درج شده باشه روی ظرفش. با این وجود به صورت کلی بخوام بهتون بگم اگه به خوبی از ظرف روغن نگهداری کنین و در معرض حرارت و هوا قرارش ندین می تونین به مدت 2 سال ازش استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ سمیرا

سمیرا

روغن ها کلا خیلی دیر خراب میشن

چون روغن نارگیل بعد از چند سال خراب میشه معمولا تا قبل از خراب شدن دیگه استفاده شده و جای نگرانی نداره

فکر نمیکنم کسی روغن نارگیل رو مثلا حتی یکسال نگهداری کنه

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ مبینا

سمیرا

بهتره بعد از باز شدن روغن در یخچال یا فریزر نگهداری بشه اینجوری برای طولانی مدت میشه ازش استفاده کرد . بطری های باز نشده هم بهتره در جای تاریکی قرار بدین.به هیچ وجه از روغن آلوده یا فاسد و کهنه  به پوست نزنید چون باعث آکنه و ضایعات پوستی قارچی بشه .برای اینکه متوجه بشید روغن خراب شده به این نشونه ها توجه کنید :
وقتی روغن شروع به زرد شدن کنه .وجود لکه های سیاه روی ظرف اولین نشونه کپک زدن روغن هست .بوی ترش روغن طبیعی نیست

تاریخ ثبت : 1401/12/28
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا روغن نارگیل خراب میشود آیا روغن نارگیل تاریخ انقضا دارد

مشاهده کلینیک زیبایی