سوال کاربر

آیا روغن نارگیل خراب میشود و تاریخ انقضا دارد

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا روغن نارگیل خراب میشود و تاریخ انقضا دارد؟

روغن نارگیل بر اثر نگهداری نادرست و همچنین بر اثر گذر زمان ممکن است خراب شود. دمای بالا، رطوبت، نور آفتاب و اکسیژن عواملی هستند که از طول عمر روغن نارگیل می کاهند. روغن نارگیل اگر در شرایط استاندارد نگهداری شود، می تواند به مدت 4 سال ماندگاری داشته باشد. با این حال، بهتر است با گذر 2 سال از عمر روغن نارگیل آن را با روغن جدید جایگزین کرد.

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ N.i


عمر مفید روغن نارگیل به طور میانگین دو سال است. این عمر مفید از روغن نارگیل ممکن است بر اثر نحوه نگهداری، بیشتر یا کمتر شود. روغن نارگیل نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرد و باید به صورت سربسته در یک دمای مناسب نگهداری شود. در غیر این صورت، ممکن است شاهد فاسد شدن روغن نارگیل قبل از دو سال بود.

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ شیدا


همه ی روغن ها، چه روغن های گیاهی و چه روغن های حیوانی ترکیبات فاسدشدنی هستن و بعد از یه مدتی دیگه قابل استفاده نیستن. شرایط نگهداری همه ی روغن ها تقریبا یکسانه اما مدت ماندگاری روغن ها باهم دیگه متفاوته. روغن هارو نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد چونکه دمای بالا باعث تیره و فاسد شدن روغن میشه. همچنین نباید در معرض هوا هم قرار بگیرن به این دلیل که اکسیژن باعث اکسیداسیون روغن میشه. واسه خرید روغن نارگیل هم توجه داشته باشین که ظرف روغن حتما هولوگرام شرکت رو داشته باشه و شرایط نگهداری و مدت ماندگاری روغن درج شده باشه روی ظرفش. با این وجود به صورت کلی بخوام بهتون بگم اگه به خوبی از ظرف روغن نگهداری کنین و در معرض حرارت و هوا قرارش ندین می تونین به مدت 2 سال ازش استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/11

پاسخ سمیرا

سمیرا

روغن ها کلا خیلی دیر خراب میشن

چون روغن نارگیل بعد از چند سال خراب میشه معمولا تا قبل از خراب شدن دیگه استفاده شده و جای نگرانی نداره

فکر نمیکنم کسی روغن نارگیل رو مثلا حتی یکسال نگهداری کنه

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ مبینا

سمیرا

بهتره بعد از باز شدن روغن در یخچال یا فریزر نگهداری بشه اینجوری برای طولانی مدت میشه ازش استفاده کرد . بطری های باز نشده هم بهتره در جای تاریکی قرار بدین.به هیچ وجه از روغن آلوده یا فاسد و کهنه  به پوست نزنید چون باعث آکنه و ضایعات پوستی قارچی بشه .برای اینکه متوجه بشید روغن خراب شده به این نشونه ها توجه کنید :
وقتی روغن شروع به زرد شدن کنه .وجود لکه های سیاه روی ظرف اولین نشونه کپک زدن روغن هست .بوی ترش روغن طبیعی نیست

تاریخ ثبت : 1401/12/28

پاسخ م.رستگار


به نظرم هر چیزی یه تاریخ انقضایی داره 

اما خیلی چیزا اونو تشدید می کنه ، مثلا اگه تو معرض نور مستقیم خورشید باشه قطعا زودتر خراب میشه 

اما کلا فکر نمی کنم خیلی زود خراب بشه. 

تاریخ ثبت : 1402/02/08

پاسخ ری


بله روغن های گیاهی خاصیت فاسد شدن دارن و باید شرایط خوبی محیا بشه برای نگهداری انها . باید دور از نور مستقیم نگهداری کنید و در شرایط دمایی متعادل.

تاریخ ثبت : 1402/04/15

پاسخ ماهک


همه چی یه تاریخ انقضایی داره حتی مواد خشک یا حتی اگه ظاهرش  یا بوش تغییر نکنه قطعا اون خاصیت رو که میخوای دیگه نداره 

من متوجه شدم بعد از حدود دوسال انقضای اینجور روغن تموم میشه اما خب ظاهرا هیچ تغییری تو ظاهرش ایجاد نمیشه 

تاریخ ثبت : 1402/05/02

پاسخ هانیه


سلام بله روغن نارگیل قابلیت هراب شدن داره بهتره بعد از باز شدن روغن در یخچال یا فریزر نگهداری بشه اینجوری برای طولانی مدت میشه ازش استفاده کرد و اگر در مقابل نور مستقیم خورشید باشه قطعا زودتر خراب میشه  

 

تاریخ ثبت : 1402/05/12
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا روغن نارگیل خراب میشود تاریخ انقضای روغن نارگیل نشانه های خراب شدن روغن نارگیل تاریخ انقضا روغن نارگیل نگهداری روغن نارگیل علائم خرابی روغن نارگیل آیا نارگیل خراب میشود نحوه نگهداری روغن نارگیل cbc نارگیل خراب چگونه بفهمیم نارگیل خراب است آیا روغن نارگیل تاریخ انقضا دارد

مشاهده کلینیک زیبایی