سوال کاربر

آیا ظروف برنجی سیاه میشوند

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا ظروف برنجی سیاه میشوند؟

ظروف برنجی قدرت بالایی در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی دارند. اما یکی از معایب این جنس از ظروف، سیاه شدن آنها با گذر زمان است. سیاه شدن ظروف برنجی جای نگرانی نداشته و با راهکارهای مختلف قابل رفع خواهد بود. 

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ مائده


ظروف برنجی در گذشته مصارف زیادی داشتن اما امروزه بیشتر به عنوان دکور مورد استفاده قرار میگیرن. ظروف برنجی هم به مرور زمان به دلیل جذب چربی و گرد و غبار تیره رنگ و سیاه میشن. واسه برطرف کردن سیاهی طروف و لوازم برنجی یه راهکار خیلی خوب بهتون می گم. تو یه طرف یه مقدار جوش شیرین بریزین و بعد بهش آب لیمو اضافه کنین و خوب باهم دیگه ترکیبشون کنین تا مثل خمیر بشه. با کمک یه مسواک و یا پارچه ترکیب جوش شیرین و آب لیمو رو به ظروف برنجیتون بزنین. بعد ظرف رو بشورید و آخر سر هم یه مقدار روغن زیتون بهش بزنین تا خوب براق بشه و بدرخشه. 

تاریخ ثبت : 1401/05/09

پاسخ ری


بله ظروف مسی در طی زمان سیاه میشه چونکه خاصیت اکسید شدن رو داره یعنی به طور طبیعی وقتی در هوا قرار بگیره رنگش تیره میشه پس این موضوع طبیعی هست و ربطی به تقلب بودن یا نبودن ظرف نداره شما میتونید با شست و شوی مناسب این تیرگی رو از بین ببرید اول ظروف رو با صابون و اسفنج شسته و بعد میتونید با استفاده از جوش شیرین و رب و سرکه ظروفتون رو چند دقیقه استراحت بدید و وباره با اسفنج بشورید . این کار باعث میشه ظرفتون به حالت اول برگردونبد .

تاریخ ثبت : 1401/12/05

پاسخ مبینا

سمیرا

اره مثل ظروف مسی می مونن خیلی زود سیاه و کدر میشن

تاریخ ثبت : 1402/01/19
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا ظروف برنجی سیاه میشوند

مشاهده کلینیک زیبایی