سوال کاربر

آیا کراتینه مو ضرر دارد و کراتینه کردن برای مو ضرر دارد؟

تاریخ ثبت : 1401/01/14
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا کراتینه مو ضرر دارد و کراتینه کردن برای مو ضرر دارد؟

کراتینه مو یک روش موقت برای صاف کردن مو است که حدود سه ماه ماندگاری دارد. اما این روش از زیباسازی موها ممکن است ضررهایی نیز به همراه داشته باشد. از جمله عوارض شایع کراتینه مو عبارتند از: 
•    سرطان زا بودن ماده فرمالدهید مورد استفاده در آن
•    افزایش حساسیت موها
•    تخریب بافت مو و ضعیف شدن آنها
•    افزایش ریزش مو
•    سوزش و خارش چشم ها
 

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ ملیکا


صاف بودن و همچنین درخشندگی وها جزو مهم ترین المان های زیبایی تو دنیا هستش. کراتینه ی مو یکی از محبوب ترین روش هاییه که برای ترمیم موهای آسیب دیده و صاف و درخشان کردن موها استفاده میشه. از اونجایی که این روش دائمی نیست و بعد از چند ماه موها مجدد به حالت قبل برمی گرده باید هر چندماه یکبار موهاتونو کراتینه کنین. کراتینه کردن باعث زیباتر شدن موهاتون میشه اما متاسفانه یه سری مضراتی هم داره. فرماهید موجود توی مواد کراتین یکی از عوامل مهم تحرک کننده ی سلول های سرطانیه و به همین علت خطر ابتلا به سرطان رو زیاد می کنه. علاوه بر این از اونجایی که تمامی مواد در کراتین شیمیایی هستن ممکنه باعث ایجاد حساسیت های پوستی قرمزی و خارش سر و حتی چشم ها بشن. به همین علت توصیه می کنم که تا جای ممکن از روش های دیگه برای خوش حالت تر کردن موهاتون استفاده کنین و سراغ کراتین نرید. 

تاریخ ثبت : 1401/03/08

پاسخ نازی


کراتینه یه روش واسه صاف کردن موهاست. تو این روش از موادی استفاده می کنن که شیمیاییه و ممکنه که شما دچار آلرژی و حسایت و خارش و سوزش چشم بشین. همچنین محلول صافی که تو فرآیند کراتینه ازش استفاده می کنن سرطان زاست. به همین علت بهتره که به جای کراتینه از ماسک های مو و روغن های طبیعی برای صاف کردن موهاتون استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/23
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا کراتینه مو ضرر دارد ضررهای کراتینه مو عوارض کراتینه مو معایب کراتینه مو

مشاهده کلینیک زیبایی