سوال کاربر

آیا پنکک سرب دارد

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا پنکک سرب دارد؟

سرب قابلیت جذب در پوست و ایجاد مشکلات پوستی را دارد. این ماده سمی ممکن است در تولید برخی لوازم آرایشی استفاده شود. اما در صورتیکه پنکک خریداری شده از برند آرایشی معتبر و دارای مجوز باشد، بعید است در تولید آن از ماده سمی سرب استفاده شده باشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ مائده


واقعیتش اینه که سرب عنصریه که تقریبا تو اکثر مواد و لوازم آرایشی وجود داره. اون دسته از مواد آرایشی که میزان ماندگاریشون بالاتره درصد سرب بیشتری رو داخل خودشون دارن. اگه می خواین متوجه بشین که پنککی که برای پوست استفاده می کنین سرب داره یا نه کافیه یه ذره از پنکک رو به پوست بزنین و بعد یه تیکه طلا مثل گوشوارتون رو روی پوست بکشید. اگه سیاه شد یعنی اینکه پنکک شما حاوی سربه. سرب موجود تو لوازم آرایش خطرناکه چون هم سرطان زاست و هم ایجاد حساسیت می کنه. پس بهتره که بهترین مارک رو انتخاب کنین که درصد سربش خیلی خیلی کمه. تو مارک هایی که واسه پنکک وجود داره پنکک مارک مک و شنل جزو پنکک هایی هستن که درصد سرب کمی دارن و سلامت پوست رو به خطر نمیندازن. 

تاریخ ثبت : 1401/05/09

پاسخ مبینا

سمیرا

معمولا لوازم آرایش سرب دارن مخصوصا اونایی که ۲۴ ساعته هستن اونا سرب داخلشون بیشتره .

تاریخ ثبت : 1402/01/04

پاسخ ری


بله اگه از مارک های متفرقه بازار خرید میکیند سرب دارن و اینکه بگم تمامی وسایل ارایشی سرب دارن مگر اینکه از برند هایی که گیاهی هستند استفاده کنید بهرحال اگر زیبایی پوست صورتتون براتون مهمه بجای پنکک از ضد افتاب رنگی استفاده کنید.

تاریخ ثبت : 1402/04/11

پاسخ لیلا


از لوازم آرایش گیاهی استفاده کنید اگه میخواید سرب نداشته باشه

تاریخ ثبت : 1402/06/15
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا پنکک سرب دارد

مشاهده کلینیک زیبایی