سوال کاربر

چرا حرفی برای گفتن نداریم

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چرا حرفی برای گفتن نداریم؟

درونگرایی، عدم اعتماد به نفس، بی حوصلگی و... از جمله عللی هستند که موجب می شوند تا فرد هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشد. اما بدیهی است که درونگرایی یا هرگونه عوامل دیگر نباید خللی در روابط ایجاد کنند. با کمی تمرین و ممارست می توان بر این علل فائق آمد و کیفیت رابطه با سایرین را بالا برد. 

یا ممکن است طرف مقابل شما شخص ایده آل شما نباشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ سمیرا

سمیرا

معمولا وقتی کسی رو دوست داشته باشی همیشه حرفی برای گفتن داری خود به خود حرف واسه گفتن پیدا میشه

اگه حرفی برای گفتن نداری یعنی دوسش نداری به خاطر همینه که حرفی نداری

تاریخ ثبت : 1401/03/15

پاسخ N.i


حرف نداشتن برای گفتن علل مختلفی می تواند داشته باشد. این علل در هر فردی متفاوت بوده و نمی توان برای همه یک نسخه پیچید. برخی از این علل عبارتند از:

  • درونگرا بودن
  • نداشتن حال روحی مناسب 
  • افسردگی 
  • عدم اعتماد به نفس
  • علاقه مند نبودن به فرد مقابل

تاریخ ثبت : 1401/03/23

پاسخ م.رستگار


خیلی دلایل روانشناسی زیادی برای کم حرفی آدم وجود دارد اما مشکل همیشه از شما نیست و به آدم هایی که به آنها معاشرت می کنی نیز بستگی دارد ،شما هر چقدرم که کم حرف باشین اگه کسی که کنار شماس عقاید و طرز فکر تقریبا مشابه یا برنامه مشترکی داشته باشین می توانید هم صحبت خوبی برای هم باشین . اگر تمایل دارین که با یک فرد خاص حرفی برای گفتن داشته باشید اول از تمایل اون فرد نسبت به هم صحبتی با خودت مطمئن شو و بعد سعی کن صحبت تو در جهت شناخت اون در کمال ادب باشه نه تعریف خودت.

خلاصه که اگه حرفی نداری شاید هم صحبت پایه خودتو پیدا نکردی.

تاریخ ثبت : 1401/12/01

پاسخ مبینا

سمیرا

بیشتر برمیگرده به منزوی بودن یا درونگرایی بودن فرد .  و نکته ی دیگه اینکه اگه نقاط فکری مشترکی باهم داشته باشید و هر دو اهل بحث و گفتگو باشید میتونید ساعت ها بحث و گفتگو کنید اگه علاقه ای به بحث نداشته باشید یا موضوعاتی که برای شما جالبه حرف زدن دربارش برای شخص مقابل جالب نباشه و نقطه مشترکی در مورد بحث کردن نباشه حرفی برای گفتن نمی مونه 

تاریخ ثبت : 1401/12/29

پاسخ ری


سلام افراد زیادی توی امعه هستند که مثل شما حرفی ندارن که بزنن وقتایی که توی یه جمع قرار میگیرن و دلیلش ممکنه چیزای مختلف باشه . درونگرایی و برون گرایی یه بحث خیلی گسترده ای هست راجب ویژگی های افراد . شما شخصیت درو گرایی دارید و بیشتر مواقع احساساتی که دارید بروز نمیدید . و یکی از اصلی ترین دلیل دزون گرایی اعتماد به نفس پایین و سرکوب کردن احساست هست .

تاریخ ثبت : 1402/03/29

پاسخ ماهک


سلام عزیزم 

ببین بعصی وقتا یه سری عامل ها هست  مثل شرایط ، محیط ، زمان نامناسب ،…. باعث میشه متونی با یکی ار تبار بگیری ولی در کل اگه دیدی هیچکدوم از این عامل ها نیست و باهاش هیچ حرفی نداری یعنی شما از دو دنیای متفاوتی هستین و الکی خودتو گول نزن بهتر بیخیال آدمی که از جنس تو نیست بشی چون بخاطرش باید خودتو عوض کنی اخرشم نمی تونی اونی که اون می‌خواد باشی و جفتتون کلافه میشین یا یه‌روز بخاطر اینکه تغییر کردی بخاطر یکی بجز خودت از خودت ناراحت میشی.  

تاریخ ثبت : 1402/06/02
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا حرفی برای گفتن نداریم

مشاهده کلینیک زیبایی