سوال کاربر

چرا هر چی میخورم چاق نمیشم

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چرا هر چی میخورم چاق نمیشم؟

افرادی که با وجود خوردن حجم بالای غذا همچنان لاغر هستند، یک دلیل بسیار مهم دارند. این افراد دارای ژن هایی در بدن هستند که متابولیسم را سرعت داره و موجب سوخت و ساز سریع چربی ها می شوند. علاوه بر این، چاق نشدن علل دیگری نیز می تواند داشته باشد:
•    نداشتن برنامه غذایی تنظیم شده، درست و سالم
•    کوتاهی در خوردن صبحانه
•    داشتن فعالیت های زیاد و سنگین در طول شبانه روز
 

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ N.i


گاهی برخی از افراد با وجود تغذیه زیاد، هیچ تغییری در وزن آنان ایجاد نمی شود. اینگونه شرایط معمولا به دلیل ژنتیک و سوخت و ساز بدن اتفاق می افتد. تحرک و فعالیت زیاد از دیگر دلایل چاق نشدن با وجود پرخوری است. 

در هر حال، پرخوری روشی کارساز برای چاق شدن نیست و ممکن است عوارضی دیگر در پی داشته باشد. اگر قصد برای افزایش وزن خود دارید اما موفق نمی شود، بهتر است یک برنامه غذایی مناسب از متخصص تغذیه تهیه کنید. 

تاریخ ثبت : 1401/10/30

پاسخ مبینا

سمیرا

اشتها پایه و اساس ژنتیکی داره.سن.وزن و رژیم غذایی مادر در طول بارداری وزن کودک رو تحت تاثیر قرار میده.عادت های غذایی در طول کودکی به دوران بزرگسالی انتقال پیدا میکنه.ذاتا افراد لاغر از دریافت کالری اضافی اجتناب میکنن.میزان متابولیسم پایه نقش اساسی در مصرف انرژی داره.احساس گرسنگی به تعداد سلول های چربی بستگی داره.تعداد سلول های چربی میتونه رشد کنه اما هیچوقت از بین نمیره.اگه هرچی میخورید چاق نمیشید چون خیلی زیاد کالری میسوزونید این به این معنی نیست که این افراد همش تو باشگاه هستن این افراد حتی با خوابیدن و خوردن هم کالری میسوزونن.

تاریخ ثبت : 1402/01/16

پاسخ Mary


چند تا علت میتونه داشته باشه 

ممکنه ژنتیکی باشه ینی کلا ژنتیکت جوری باشه که استخون بندی درشتی داشته باشی 

و یا اینکه تیروئید کم کار داشته باشی و این باعث بروز چاقی میشه یا اینکه غذای مصرفی حتی اگه معمولی باشه اما حجم کالری مصرفی زیاد باشه و باعث چاقی میشه.  

در ول به یه دکتر تغذیه و رژیم غذایی مراجعه کنی بد نیستس.

تاریخ ثبت : 1402/03/16

پاسخ ری


افراد زیادی هستند مثل شما مشکل کمبود وزن دارن و هر چی میخورن چاق نمیشن که دلایل مختلف داره ممکنه مشکل معده داشتید یا به اطلاح کرم های ریز توی معدتون هست و نمیزاره غذایی که میخورید جذب بدنتون بشه . یکی دیگه از دلایل چاق نشدن ممکنه ژنتیک باشه و شما از ژنی که بهتون به ارث رسیده استعداد چاق شدن ندارید . در مرحله اول یه چکاب بدید و ببینید مشکل کجاست و بعد به متخصص تغذیه مراجعه کنید حتما با شربت و قرص هایی که بهتون میده باعث پر شدن بدنتون میشه . 

تاریخ ثبت : 1402/03/31
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا هر چی میخورم چاق نمیشم علت چاق نشدن دلیل چاق نشدن

مشاهده کلینیک زیبایی