سوال کاربر

چرا قهوه میخورم خوابم میگیره

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چرا قهوه میخورم خوابم میگیره؟

کافئین موجود در قهوه با جذب آدنوزین های مغز، موجب به تعویق افتادن خستگی و خواب می شود. اما گاهی اوقات و در برخی افراد این موضوع برعکس عمل کرده و با مصرف قهوه احساس خواب آلودگی و سردرد افزایش می یابد. این اتفاق در سه حالت می افتد:
•    بر اثر تفاوت های ژنتیک
•    مصرف بیش از حد قهوه
•    استفاده از شیرین کننده هایی همچون شکر
 

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونین قهوه جزو نوشیدنی هایی هستش که تو کل دنیا به عنوان یک ضد خواب شناخته میشه. بیشتر کسایی که شب کار هستن یا دانشجوهایی که می خوان کل شب رو بیدار بمونن و درس بخونن از قهوه برای بیدار موندن استفاده می کنن اما خیلی جالبه که تو بعضی از افراد نه تنها باعث جلوگیری از خواب نمیشه بلکه خواب آلودگی رو حتی بیشتر هم می کنه و علتش هم اینه که این افراد به شکل دائم از یک نوع قهوه استفاده می کنن و سیستم بدن هم تو این شرایط مقاوم میشه و قهوه دیگه نمی تونه تاثیر بذاره. دلیل دوم این هستش که این افراد از شکر زیادی داخل قهوه استفاده می کنن. شکر زیاد اثر کافئین قهوه رو از بین می بره. 

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ N.i


بسیاری از افراد قهوه را به عنوان یک نوشیدنی سرحال کننده می شناسند و قهوه را در جهت از بین بردن خواب آلودگی مصرف می کنند. اما باید بدانیم که همیشه اینگونه نیست و قهوه ممکن است منجر به خواب آلودگی شود. 

مهمترین دلیل خواب آلودگی پس از مصرف قهوه، خوردن آن بیش از یک فنجان است. علاوه بر این، قهوه غلیظ و تلخ که حاوی میزان بالایی از کافئین باشد نیز فرد را دچار خواب آلودگی می کند. بهتر است قهوه را با شیر و شکر مصرف کرد تا از میزان تاثیر آن بر خواب آلودگی کاست.

تاریخ ثبت : 1401/03/18

پاسخ مبینا

سمیرا

احتمالا بخاطر مواد افزودنی داخلش هست . وگرنه قهوه خالص خودت بخر پودر کن تو خونه بعد با دستگاه درست کن بخور خوابت نمیگیره .🙃

تاریخ ثبت : 1402/01/10
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا قهوه میخورم خوابم میگیره

مشاهده کلینیک زیبایی