سوال کاربر

چرا قهوه میخورم خوابم میگیره

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چرا قهوه میخورم خوابم میگیره؟

کافئین موجود در قهوه با جذب آدنوزین های مغز، موجب به تعویق افتادن خستگی و خواب می شود. اما گاهی اوقات و در برخی افراد این موضوع برعکس عمل کرده و با مصرف قهوه احساس خواب آلودگی و سردرد افزایش می یابد. این اتفاق در سه حالت می افتد:
•    بر اثر تفاوت های ژنتیک
•    مصرف بیش از حد قهوه
•    استفاده از شیرین کننده هایی همچون شکر
 

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ ملیکا


همونطور که می دونین قهوه جزو نوشیدنی هایی هستش که تو کل دنیا به عنوان یک ضد خواب شناخته میشه. بیشتر کسایی که شب کار هستن یا دانشجوهایی که می خوان کل شب رو بیدار بمونن و درس بخونن از قهوه برای بیدار موندن استفاده می کنن اما خیلی جالبه که تو بعضی از افراد نه تنها باعث جلوگیری از خواب نمیشه بلکه خواب آلودگی رو حتی بیشتر هم می کنه و علتش هم اینه که این افراد به شکل دائم از یک نوع قهوه استفاده می کنن و سیستم بدن هم تو این شرایط مقاوم میشه و قهوه دیگه نمی تونه تاثیر بذاره. دلیل دوم این هستش که این افراد از شکر زیادی داخل قهوه استفاده می کنن. شکر زیاد اثر کافئین قهوه رو از بین می بره. 

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ N.i


بسیاری از افراد قهوه را به عنوان یک نوشیدنی سرحال کننده می شناسند و قهوه را در جهت از بین بردن خواب آلودگی مصرف می کنند. اما باید بدانیم که همیشه اینگونه نیست و قهوه ممکن است منجر به خواب آلودگی شود. 

مهمترین دلیل خواب آلودگی پس از مصرف قهوه، خوردن آن بیش از یک فنجان است. علاوه بر این، قهوه غلیظ و تلخ که حاوی میزان بالایی از کافئین باشد نیز فرد را دچار خواب آلودگی می کند. بهتر است قهوه را با شیر و شکر مصرف کرد تا از میزان تاثیر آن بر خواب آلودگی کاست.

تاریخ ثبت : 1401/03/18

پاسخ مبینا

سمیرا

احتمالا بخاطر مواد افزودنی داخلش هست . وگرنه قهوه خالص خودت بخر پودر کن تو خونه بعد با دستگاه درست کن بخور خوابت نمیگیره .🙃

تاریخ ثبت : 1402/01/10

پاسخ هانیه


قهوه بخاطر داشتن کافیین موجود که داره باعث میشه خواب و خستگی و از،بین ببره اما من خودم دیدم که بعضیا با خوردن قهوه خوابشون میگیره و بنظر میرسه بخاطر خوب نبودن قهوه هست ، در حالت کلی باید بخاطر کافیین باید خیلی سرحال بشید یه مشکل دیگه ای هست اینکه بیشتر از حد معمول خوردید

تاریخ ثبت : 1402/05/24

پاسخ ماهک


بستگی به خودت داره ، من معمولا زیاد قهوه میخورم مخصوصا تایم های عصر تو محیط کارم چون واقعا خسته میشم  و خوابم میگیره ، و واقعا خواب از سرم می پره و کاملا روال میشم . 

البته خیلی هارو هم دیدم مثل شما قهوه باعث خواب الو شدنشون میشه . 

تاریخ ثبت : 1402/05/28

پاسخ لیلا


وقتی خیلی زیاد قهوه بخوری بدنت عادت میکنه به قهوه واسه همین تاثیری نداره دیگه روی بیدار نگه داشتنت حداقل هربار از یه جور قهوه استفاده کن

تاریخ ثبت : 1402/06/03
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا قهوه میخورم خوابم میگیره

مشاهده کلینیک زیبایی