سوال کاربر

چرا صبح ها کسل هستم

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چرا صبح ها کسل هستم؟

کسل و بی حوصله بودن در صبح هنگام می تواند ناشی از علل گوناگونی باشد:
•    نداشتن خواب آرام و کافی در شب
•    نداشتن برنامه و روتین روزانه با کیفیت
•    خروپف کردن هنگام خواب
•    نداشتن صبحانه سالم 
•    مبتلا بودن به بیماری های روانی و افسردگی
•    نوشیدن مایعات فراوان قبل از خواب
•    کمبود ویتامین در بدن
•    اختلالات هورمونی
 

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ هدیه


اینکه وقتی صبح از خواب بیدار میشین احساس کسل بودن بهتون دست میده به دلایل مختلفیه. مثلا ممکنه که شما در طول خواب تنفس خوبی ندارین. خیلی از افراد در طول شب از طریق دهان تنفس می کنن که این اشتباهه. بهتره که به سمت پهلوها بخوابین تا تنفس بهتری داشته باشین. همچنین به هیچ عنوان وقتی می خواین بخوابین گوشی موبایل رو تو اتاق خوابتون نذارین. گوشی رو خاموش کنین و به یه جای دیگه منتقل کنین. امواجی که از موبایل ساطع میشه هم یکی از دلایلیه که باعث کسلی و سردرد در صبح میشه. سعی کنین سه ساعت قبل از خواب از قهوه و نوشیدنی های کافئین دار هم مصرف نکنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/26

پاسخ مبینا

سمیرا

یکی از دلائلش کمبود ویتامین های بدنه . سعی کنید روزی یه مولتی ویتامین بخورید . یکی از دلائلش این هست که شب خواب خوب و با کیفیتی نداشتید ‌ . متاسفانه یکی از دلائلش اینه کسایی که اختلالات روانی دارن از اونجایی که یکی از نشونه های بیماری های روانی اختلال خواب هست ممکنه این افراد صبح ها کسل و خسته باشن .یکی دیگه از دلایلش استرس ها و فشار های زیاد روحی و روانی هستن که تمام یا مقداری از شب رو نتونستید خوب استراحت و خواب خوب و باکیفیتی داشته باشید . اگه به هر دلیلی خلاصه شب نتونید خوب بخوابید یکی از دلایلش اینه که صبح کسل بیدار میشین .

تاریخ ثبت : 1402/01/10

پاسخ ری


کسل بودن در اول صبح بخاطر کم تحرکی هسک ، اگر شما یه روتین زندگی خوبی داشته باشید ، صبحا از بین ساعت هشت تا ده بیدار بشید و صبحونه بخورید(صبحونه تاثیر خیلی زیادی روی فعالیت روزانتون داره ، حتما وعده صبحونه رو توی روتین روزانتون قرار بدید ) و بعد از اون به کارهایی که دارید برسید و ظهرم یه چرت نیم ساعته بزنید ، و تا شب هم به زندگیتون برسید و حتما شبا هم قبل از ساعت ۱۱ بخوابید و خواب کافی و داشته باشید ، ممکنه بخاطر نداشتن خواب کافی کسل باشید ، یا اینکه ویتامین D بدنتون کم باشه ، کنارش میتونید از مکمل های ویتامینه استفاده کنید.

تاریخ ثبت : 1402/02/31

پاسخ Mary


خیلی دلایل داره 

اما من خودم معمولا وقتی هدفی ندارم و نمیدونم قرار چیکار کنم یا کارایی که دارم به نظرم بی اهمیت خیلی کسلم و اصلا حوصله بیدار شدن ندارم حتی با اینکه بیدارم ممکنه تا چند ساعت تو رخت خوابم بمونم 

به نظرم حتماورزش کن ، چون خیلی به کیفیت خوابت کمک می‌کنه و کلاروحیت بهتر میشه و معمولا انگیزه بیشتری پیدا می‌کنی 

سعی کن صبحا حتما دوش بگیری ، لباساتم عوض کنی و بری پیاده روی 

اگرم شاغلی  نمی تونی خیلی از این کارو  کنی بهتر ذهنتو مرتب کنی چون به نظرم ذهن و کلا فکر و خیال بیشترین تاثیر رو روی خواب داره 

 

تاریخ ثبت : 1402/04/29

پاسخ لیلا


به نظرم مال کمبود خوابه یا دیر خوابیدن تو شبه

تاریخ ثبت : 1402/06/03
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چرا صبح ها کسل هستم علت کسل بودن صبح ها دلیل ناراحت بودن صبح ها

مشاهده کلینیک زیبایی