سوال کاربر

با عدس پلو چی بخوریم

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


با عدس پلو چی بخوریم؟

عدس و پلو هر دو دارای طبع سرد هستند و با قرار گرفتن در کنار هم سردی آنها بیشتر خواهد شد. بنابراین بهتر است در کنار این غذای لذیذ از مواد غذایی گرم استفاده کرد که طبع سرد آن را از بین ببرد. آن دسته از موادی که با عدس پلو می توان خورد عبارتند از:
•    ادویه جات گرم
•    کشمش
•    گردو
•    زیره سیاه
•    زعفران
•    سالادی که در تهیه آن از نعناع یا شوید استفاده شده
 

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ N.i


با توجه به اینکه عدس پلو غذایی با طبع سرد است، باید آن را با مواد غذایی طبع گرم مصرف کرد. مخلوط پیاز تفت داده شده، گوشت چرخ کرده و کشمش بهترین مکمل برای عدس پلو محسوب می شود. پیشنهاد می شود که از افزودن ادویه های گرم، گردو آسیاب شده و زعفران به این ترکیب غافل نشد. در کنار عدس پلو میتوان از سالاد شیرازی نیز استفاده کرد.

تاریخ ثبت : 1401/03/09

پاسخ شیدا


عدس پلو یکی از غذاهای خوشمزه ی ایرونیه که احتمالا خیلیا دوسش دارن. با عدس پلو می تونین خیلی چیزا بخورین که خوشمزه ترش کنه. به عنوان مثال میشه از گوشت چرخ کرده استفاده کرد که به افزایش وزن و رفع کم خونی هم کمک می کنه. از اونجایی که عدس و برنج هر دوتاشون طبع سردی دارن می تونین از کشمش و ادیه های دیگه که طبعشون گرمه استفاده کنین. اینم بگم که عدس پلو سرشار از آهنه و به همین علت بهتره که همراهش ماست نخورین چون باعث میشه که آهن عدس جذب بدنتون نشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/11
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


با عدس پلو چی بخوریم چی با عدس پلو بخوریم

مشاهده کلینیک زیبایی