سوال کاربر

برای گرفتن شوری غذا چه کار کنیم؟

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


برای گرفتن شوری غذا چه کار کنیم؟

چگونگی گرفتن شوری غذا و انتخاب ترفند برای این کار، بستگی به نوع غذا دارد. از جمله مواد غذایی که با افزودن آنها به غذا می توان از میزان شوری غذا کاست عبارتند از:
•    سیب زمینی
•    آب
•    سرکه
•    آبلیمو
•    شکر یا قند
•    نان
•    خامه یا شیر
•    نوشابه
 

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ مائده


همونطور که می دونین غذای خیلی شور اصلا خوب نیست و برای کسایی که مبتلا به فشار خون هستن مثل سم می مونه. اگه غذایی که درست کردین شوره می تونین با این ترفندایی که میگم شوری اونو بگیرین. اگه غذاتون آبکی هستش مثل سوپ و یا آش می تونین یه مقدار بهش آب اضافه کنین. یه ترفند دیگه استفاده از سیب زمینیه. یه سیب زمینی رو پوست بگیرید و بندازید داخل غذا. سیب زمینی می تونه نمک های اضافی غذارو به خودش جذب کنه. اضافه کردن یه مقدار عسل و شکر هم می تونه بهتون کمک کنه که شوری غذاتونو کمتر کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/05/02

پاسخ ری


اگه مهمون دارید و به غذاتون زیادی نمک زدید و میخواید شوری غذا رو بگیرید بهتره از ترفندایی که میگم استفاده کنید . اگه برنجتن شور شده میتونید یه سیب زمینی و رو چند تیکه کنید و به برنجتون اضافه کنید . اگر غذای ابکی دارید مثل ابگوشت و یا سوپ و …. میتونید مقدار اونو با ریختن کمی اب جوش زیاد کنید .  نوشابه . سرکه . ابلیمو هم خاصیت گرفتن شوری غذا رو هم داره.

تاریخ ثبت : 1402/03/27

پاسخ Mary


سیب زمینی به طرز عجیبی جاذب نمک اصلا هر وقت دیدی فدات شور شد کافیه توش سیب زمینی بندازی و نمک فدات متعادل میشه  و اصلا مهم نیست غذات چیه و بعد از یه تایمی سیب زمینی از خورشتت جدا می‌کنی و دور میریزی

روش دوم اضافه کردن آب به غذاس که من این روش خیلی نیستم چون معمولا خورشتی که ابش زیاد باشه اصلا مناسب پذیرایی خوب نیست 

تاریخ ثبت : 1402/04/29

پاسخ لیلا


یه سیب زمینی بیارید ۴ قسمتش کنید یا دو قسمت بندازید داخل اش هرچی نمک شوری رو به خودش میگیره اگه وقتتون زیاده آب بریزید توش تا جا بیفته آبش میره 

تاریخ ثبت : 1402/06/09
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


برای گرفتن شوری غذا از بین بردن شوری غذا رفع شوری غذا

مشاهده کلینیک زیبایی