سوال کاربر

چند وقت بعد از عمل بینی میشه باردار شد

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چند وقت بعد از عمل بینی میشه باردار شد؟

توصیه این است که فاصله بین عمل بینی و بارداری زیاد باشد. این فاصله باید در حدی باشد که بینی کاملا بهبود یافته و ساختمان درونی آن مستحکم شده باشد. حداقل فاصله مورد نیاز برای اقدام به بارداری و عمل بینی حداقل باید شش ماه باشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ N.i


عمل جراحی بینی و بارداری دو دوره پیچیده هستند که لازم است با یکدیگر تداخل نداشته باشند. بارداری بعد از عمل بینی بهتر است زمانی اتفاق بیفتد که بینی کاملا ترمیم شده و زخم های آن از بین رفته باشد. این بازه زمانی در هر فردی متفاوت بوده و حداقل چهار تا شش ماه است.

تاریخ ثبت : 1401/02/22

پاسخ ملیکا


همونطور که میدونید جراحی زیبایی بینی جزو اون دسته از جراحی هایی به حساب میاد که معمولا دوره ی نقاهت طولانی داره و برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب باید حتما دوره ی نقاهت و مراقبت های لازم رو کاملا جدی گرفت و به همیثن علت هم توصیه میشه که بارداری پس از عمل بینی با یه فاصله زمانی مناسب انجام بشه (ترجیحا پس از گذشت دوره ی نقاهت و کسب نتیجه ی مطلوب) تا نتیجه ی عمل بینی رو تحت تاثیر قرار نده. 

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ کوثر


اگه بینیتون رو عمل کردین و حالا قصد باردار شدن رو دارید باید پنج شش ماه صبر کنین به چند دلیل: 

دلیل اول اینکه در دوره ی نقاهت پس از عمل بینی ممکنه که دکتر براتون داروهایی رو تجویز کنه که این داروها اثر مخربی روی جنین داشته باشه. 

دلیل دوم اینکه نتیجه ی عمل ممکنه تحت تاثیر بارداری قرار گرفته و اونجوری نشه که شما می خواین. یعنی به نتیجه ی دلخواهتون نرسین. 

و دلیل سوم هم اینه که بعد از عمل صورتتون به احتمال زیاد ورم می کنه. البته این ورم جزو عارضه های طبیعی عمل بینیه. بارداری هم خودش باعث تورم بیشتر به ویژه تو ناحیه ی صورت میشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/24

پاسخ شیدا


بعد از عمل بینی صورتتون متورم میشه. بارداری باعث تشدید این تورم میشه. پس اگه قصد باردار شدن دارید بهتره که حداقل 6 ماه صبر کنین.  

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ روژان


قبل از هر چیز باید بگم که اگه باردار هستین نمی تونین عمل بینی انجام بدین. خیلی از دکترا حتی قبل از اینکه بخوان عمل بینی رو انجام بدن ازتون تست بارداری می گیرن تا اطمینان حاصل کنن که شما باردار نیستین. حالا اگه بینیتون رو عمل کردین و قصد باردار شدن دارین باید بدونین که استخوون بینیتون باید حتما تو محل جدید خودش کاملا تثبیت شده باشه. به طور کلی بهتره که یه سال صبر کنین و بعد واسه باردار شدن اقدام کنین تا هم بینی کاملا تثبیت شده باشه و هم اینکه تورم بینی و صورت کاملا برطرف شده باشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ مبینا

سمیرا

یه سال بعد بینی میتونید باردار شید .

تاریخ ثبت : 1402/01/07

پاسخ لیلا


وقتی باردار بشید دوباره ممکنه فرم بینی تون تاثیر بزاره چون تو بارداری صورت متورم تر میشه دماغ متورم تر میشه لااقل زود بعد عمل بینی باردار نشید حداقل یه سال یا یه سال ونیم صبر کنید فرم واقعی بینی تون درست بشه 

تاریخ ثبت : 1402/07/01
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چند وقت بعد از عمل بینی میشه باردار شد بارداری بعد از عمل بینی تا چند وقت بعد از عمل بینی نباید باردار شد

مشاهده کلینیک زیبایی