سوال کاربر

عوارض قرص راکوتان برای نوجوانان

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


عوارض قرص راکوتان برای نوجوانان چیست؟

مصرف قرص راکوتان برای افراد زیر 13 سال ممنوع و برای افراد بالای 13 سال بلامانع است. مصرف قرص راکوتان برای نوجوانان دارای محدودیت سنی ممکن است ایمنی نداشته و موجب اختلالات هورمونی شود.

البته دقت داشته باشید در هر سنی باید با تجویز پزشک باشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ N.i


راکوتان یک قرص هورمونی است و مصرف آن برای نوجوانان توصیه نمی شود. مهمترین عارضه ای که قرص راکوتان برای نوجوانان دارد، به هم ریختن تعادلات هورمونی و ایجاد مشکل در ترشح هورمون ها است. به طور کلی، مصرف قرص راکوتان در هر سنی بدون تجویز پزشک ممنوع است.

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ ملیکا


قرص راکوتان قرصی هستش که برای درمان جوش و اکنه استفاده میشه. شاید بیشتر کسایی که از این قرص استفاده می کنن نوجووون ها باشن چونکه تو دوره ی نوجوونی به دلیل تغییرات هورمونی در بدن جوش و اکنه روی پوست ظاهر میشه و از اونجایی که نوجوون ها تو دوره ی حساسی از لحاظ سنی قرار دارن و بیشتر از بقیه رو ظاهرشون حساس هستن برای رفع جوش ها سراغ این قرص میرن. نکته ای که باید بگم این هستش که این قرص در کنار فوائدی که داره نباید به شکل خودسر مصرف بشه چونکه عوارضی مثل خشکی پوست و خشکی چشم و چاق شدن به دلیل افزایش کلسترول و چربی خون و درد مفصلی و حالت تهوع و استفراغ و... داره. پس واسه مصرف این قرص حتما باید از راهنمایی پزشک استفاده کرد. 

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ مبینا

سمیرا

خب چون تو سن نوجوانی تغیرات هورمونی اتفاق میفته این قرص هم چون هورمونی ممکنه عوارض زیادی داشته باشه واسه ایام نوجوانی مثل تغیرات خلق و خو .افسردگی . خودکشی .درد خیلی زیاد شکمی .اسهال خونی .تاری دید .سردرد های شدید و طولانی .راش پوستی و … حتما حتما حتما خودسرانه مصرف نکنید اگه واقعا پزشک تجویز کرد استفاده کنید 

تاریخ ثبت : 1402/01/10

پاسخ ری


قرص راکوتان یه قرص عالی برای از بین رفتن جوش ها هست و پوستو کاملا سفید و خوشگل میکنه دقیقا مثل پوست بچه اما خب هم دوره مصرفش طولانیه هم اینکه من اطرافیانم استفاده کردن و کلی عوارض داره و همشونم گفتن که بهش نمی ارزه . از عوارضش میتونیم به التهاب دست پا - ریزش مو- سردرد - خون دماغ شدن اشاره کرد 

تاریخ ثبت : 1402/02/18
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


عوارض قرص راکوتان برای نوجوانان

مشاهده کلینیک زیبایی