سوال کاربر

عوارض قرص راکوتان برای نوجوانان

تاریخ ثبت : 1401/01/13
پاسخ سایت

پاسخ سایت


عوارض قرص راکوتان برای نوجوانان چیست؟

مصرف قرص راکوتان برای افراد زیر 13 سال ممنوع و برای افراد بالای 13 سال بلامانع است. مصرف قرص راکوتان برای نوجوانان دارای محدودیت سنی ممکن است ایمنی نداشته و موجب اختلالات هورمونی شود.

البته دقت داشته باشید در هر سنی باید با تجویز پزشک باشد.

تاریخ ثبت : 1401/01/13

پاسخ N.i


راکوتان یک قرص هورمونی است و مصرف آن برای نوجوانان توصیه نمی شود. مهمترین عارضه ای که قرص راکوتان برای نوجوانان دارد، به هم ریختن تعادلات هورمونی و ایجاد مشکل در ترشح هورمون ها است. به طور کلی، مصرف قرص راکوتان در هر سنی بدون تجویز پزشک ممنوع است.

تاریخ ثبت : 1401/03/17

پاسخ ملیکا


قرص راکوتان قرصی هستش که برای درمان جوش و اکنه استفاده میشه. شاید بیشتر کسایی که از این قرص استفاده می کنن نوجووون ها باشن چونکه تو دوره ی نوجوونی به دلیل تغییرات هورمونی در بدن جوش و اکنه روی پوست ظاهر میشه و از اونجایی که نوجوون ها تو دوره ی حساسی از لحاظ سنی قرار دارن و بیشتر از بقیه رو ظاهرشون حساس هستن برای رفع جوش ها سراغ این قرص میرن. نکته ای که باید بگم این هستش که این قرص در کنار فوائدی که داره نباید به شکل خودسر مصرف بشه چونکه عوارضی مثل خشکی پوست و خشکی چشم و چاق شدن به دلیل افزایش کلسترول و چربی خون و درد مفصلی و حالت تهوع و استفراغ و... داره. پس واسه مصرف این قرص حتما باید از راهنمایی پزشک استفاده کرد. 

تاریخ ثبت : 1401/03/17
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


عوارض قرص راکوتان برای نوجوانان

مشاهده کلینیک زیبایی