سوال کاربر

آیا زردچوبه باعث جوش صورت میشود؟

تاریخ ثبت : 1401/01/12
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا زردچوبه باعث جوش صورت میشود؟

زردچوبه راهکاری برای درمان جوش و آکنه پوست شناخته شده است. این ماده شگفت انگیز با خاصیت ضد باکتریایی که دارد، پوست را ضدعفونی کرده و از بروز جوش پیشگیری می کند. البته بهتر است از قرار گرفتن زردچوبه روی پوست برای بیش از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خودداری کرد.

تاریخ ثبت : 1401/01/12

پاسخ مائده


زردچوبه سرشار از ویتامین و مواد معدنی مثل پتاسیم و منیزیوم و ویتامین سی هستش و به همین علت هم تو تهیه ی خیلی از ماسک های صورت ازش استفاده می کنن. ماسک زردچوبه واسه از بین بردن جوش ها و آکنه ای صورت عالیه اما خب ممکنه که پوست بعضی از افراد نسبت بهش واکنش نشون بده و جوش بزنه. زردچوبه به خودی خود باعث جوش صورت نمیشه و عامل ایجاد جوش همون حساسیتی هستش که بعضی از افراد بهش دارن. 

تاریخ ثبت : 1401/05/12

پاسخ ری


زرد چوبه نه تنها باعث جوش بلکه باعث تقویت پوست صورت و شفاف شدن ان می شود چون زردچوبه ویتامین سی و کلی خواص معدنی داره و توی همه خونه ها پیدا میشه میتونید ماسک های خونگی استفاده کنید اما باید توجه کنید که مصرف زیاد زرد چوبه به عنان ماسک صورت ممکنه که باعث زدن جوش و اکنه بشه چون تا حدودی چربی صورت رو میگیره.

تاریخ ثبت : 1401/11/24

پاسخ مبینا

سمیرا

زردچوبه خاصیت ضد باکتریایی داره .خواص ضد التهابی داره .آکنه هارو کاهش میده .باعث ترمیم بافت ها میشه در نتیجه جوش هارو از بین میبره .و باعث جلوگیری از جوش زدن میشه .همچنین باعث تحریک کلاژن میشه و از چین و چروک های پوستی جلوگیری میکنه .پوست رو درخشان میکنه .جای زخم و جای جوش رو خوب میکنه .برای کسایی که بیماری پسوریازیس یا بیماری گال دارن کمک میکنه .از بروز پیری زودرس جلوگیری میکنه  .میتونید یکم زردچوبه و روغن نارگیل ترکیب کنید و روی پوست بزارید بعد ۲۰ دقیقه پوستتون رو بشورید. هفته ای دو سه بار از این ماسک استفاده کنید عالیه .

تاریخ ثبت : 1402/01/06
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا زردچوبه باعث جوش صورت میشود آیا ماسک زردچوبه باعث جوش صورت میشود

مشاهده کلینیک زیبایی