سوال کاربر

قرمزی پوست صورت بعد از استفاده از کرم موبر

تاریخ ثبت : 1401/01/12
پاسخ سایت

پاسخ سایت


قرمزی پوست صورت بعد از استفاده از کرم موبر :

همونجوری که می دونید یکی از راه های از بین بردن موهای زائد ناحیه ی صورت استفاده از کرم های موبر هستش اما بعد از استفاده از کرم موبر ممکنه پوستتون ملتهب بشه و رنگش رو به قرمزی بزنه. قبل از هر چیزی باید بدونید که یه سری نکات هستش که قبل از استفاده از کرم موبر باید حتما بهش توجه کنید: 
1.    اول اینکه قبل از استفاده از کرم موبر به شکل مستقیم روی صورت، بهتره روی پوست دستتون امتحانش کنید و در صورتی که هیچ حساسیتی نداشتید بهش برای صورت استفاده کنید. 
2.    دوم اینکه کرم های موبر رو نزدیک نواحی گوش و بینی و دهان و چشم نزنید. 
3.    و سوم اینکه اگه پوستتون دچار آفتاب سوختگی هستش هم نباید از کرم موبر استفاده کنید چون باعث التهابات شدید میشه. 

اگه بعد از استفاده از کرم موبر پوست صورتتون قرمز شد باید بدونید که به طور کلی این اتفاق طبیعی هستش چونکه بعد از استفاده از کرم موبر یه مقدار پوست قرمز میشه اما اگه احساس می کنید که پوستتون زیادی قرمز شده می تونید از کرم های ضدالتهاب به مدت چند روز استفاده کنید.

این کار میتونه در برطرف کردن قرمزی صورت خیلی مفید باشه اما اگه بازم برطرف نشد بهتره به پزشک و متخصص پوست مراجعه کنید. راهکار دیگه ای که میتونید ازش استفاده کنید یخ هستش. یه تیکه یخ کوچیک رو روی صورتتون بذارید. این کار باعث تسکین التهاب پوست و قرمزی میشه. 
 

تاریخ ثبت : 1401/01/12

پاسخ کوثر


خیلی از افراد بعد از استفاده از کرم موبر صورتشون ملتهب و قرمز میشه. علتش هم موارد مختلفی می تونه باشه. مثلا ممکنه که پوستتون به مواد موجود توی کرم موبر خیلی حساس باشه و یا اینکه کرم رو بیش از اندازه روی پوست نگه داشتین و همین کار باعث قرمزی پوست شده. به هر حال اگه دنبال راه حلی واسه رفع قرمزی و التهاب ایجاد شده هستین می تونین از یخ استفاده کنین. بعد از شست و شوی صورت یه تیکه یخ از فریزر بیارید بیرون و باهاش پوستتون رو ماساژ بدین. از کرم زینک اکساید و یا روغن بچه هم می تونید بعدش استفاده کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/06/30

پاسخ مبینا

سمیرا

کلا با هرچی اصلاح کنید صورتتون رو ممکنه بعدش یکم التهاب و قرمزی داشته باشه پوست میتونید بعد اینکه صورتتون رو با آب سرد شستید .یکم ژل پس از اصلاح بانوان بزنید به پوستتون بعد بیست دقیقه بعد بشورید فورا التهاب و قرمزی رو کاهش میده اگه ندارید یکم ماست بزنید صورتتون فوری التهاب و قرمزی و کاهش میده تازه اگه هر روز ماست بزنید پوستتون خیلی شفاف و نرم میشه 

تاریخ ثبت : 1402/01/05
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


قرمزی صورت بعد از استفاده از کرم موبر قرمز شدن پوست صورت بعد از استفاده از کرم موبر قرمز شدن پوست بعد از کرم موبر

مشاهده کلینیک زیبایی