سوال کاربر

برای پوست خشک صورت چه روغنی خوب و مناسب است؟

تاریخ ثبت : 1401/01/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


برای پوست خشک صورت چه روغنی خوب و مناسب است؟

استفاده از روغن های گیاهی راه خوبی برای حفظ تعادل رطوبت پوست و جلوگیری از خشکی پوست صورته. خشکی پوست صورت یکی از معضلاتیه که ممکنه خیلیا درگیرش باشن.

پیشنهاد میشه که به جای صرف هزینه های زیاد و استفاده از کرم های گرون از روغن های گیاهی استفاده کنید. در ادامه چند تا از روغن های گیاهی رو واسه برطرف کردن خشکی پوست بهتون معرفی می کنم : 
روغن زیتون :

روغن زیتون یکی از بهترین روش هایی هستش که واسه آبرسانی و رطوبت پوست میشه. همچنین این روغن واسه درمان آکنه و جوش هم موثره. 

روغن آرگان :

کسایی که پوست خشک و پیری دارن باید از روغن هایی استفاده کنن که حاوی آنتی اکسیدانه. روغن آرگان سرشار از آنتی اکسیدان هستش و به همین علت باعث جوونسازی و آبرسانی پوست میشه. 

روغن جوجوبا و روغن نارگیل :

اگه پوستتون هم خشکه و هم خیلی حساس باید توی انتخاب روغن وسواس بیشتری داشته باشید و روغنی رو انتخاب کنید که باعث خارش پوست و ملتهب شدنش نشه. روغن جوجوبا و روغن نارگیل برای پوست های خشک و حساس کاملا مناسبه. 

روغن اسطوخودوس :

اگه در عین حال که پوست خشکی دارید درگیر جوش و آکنه هم هستید باید از روغنی استفاده کنید که هم خشکی پوست رو برطرف کنه و هم از بروز جوش و آکنه جلوگیری کنه. برای این کار روغن اسطوخودوس رو بهتون پیشنهاد می کنم. 

روغن پرتقال :

بعضی از افراد پوستشون ترکیبیه، یعنی تشخیص نوع پوستشون دشواره. این افراد میتونن از روغن پرتقال استفاده کنن چون این روغن هم خشکی پوست رو برطرف میکنه و هم پوست رو متعادل میکنه. 
 

تاریخ ثبت : 1401/01/11

پاسخ مبینا

سمیرا

روغن جوجوبا .روغن گردو .روغن بنفشه .روغن آرگان .روغن آووکادو.روغن آلوئه ورا خوبه 

تاریخ ثبت : 1402/01/05

پاسخ لیلا


روغن بادام تلخ روغن نارگیل 

تاریخ ثبت : 1402/06/13
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


برای پوست خشک صورت چه روغنی مناسب است؟ روغن برای پوست خشک روغن برای پوست خشک و حساس روغن برای خشکی پوست روغن زیتون برای پوست خشک

مشاهده کلینیک زیبایی