سوال کاربر

آیا عمل بینی باعث تنگی نفس می شود؟ - آیا بعد از عمل بینی تنفس سخت میشود

تاریخ ثبت : 1401/01/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


آیا عمل بینی باعث تنگی نفس می شود؟

تنگی نفس یکی از عوارض های جراحی بینی هستش که این موضوع واسه عده ی زیادی به یه دغدغه و نگرانی خیلی بزرگ تبدیل شده. مهم ترین علت تنگی نفس، کوچیک کردن بیش از حد پره های بینی هستش که باعث میشه فرد توی تنفس به مشکل بر بخوره و به جای بینی از دهان تنفس کنه.

تورم مخاط در بینی و چسبندگی در بینی و همچنین عدم ترمیم انسدادهای مکانیکی در طول عمل بینی جزو موارد دیگه ای هستن که ممکنه باعث تنگی نفس بشه. 


به طور معمول بعد از عمل بینی جراح زیبایی یه سری آموزش هایی رو واسه برطرف کردن گرفتگی بینی میده مثل استفاده از سرم شست و شو واسه باز کردن مجاری تنفسی اما اگه مشکل تنگی نفس تا چند ماه ادامه داشته باشه باید به پزشک متخصص مراجعه بشه. 

به صورت کلی میشه گفت ممکنه عمل جراحی بینی اگه به صورت اصولی انجام بشه در کوتاه مدت باعث تنگی نفس بشه ولی در دراز مدت و بعد از دوران نقاهت نه تنها باعث تنگی نفس نمیشه که حتی اگه مشکل تنفسی به خاطر بینی داشته باشید هم برطرف میشه

آیا بعد از عمل بینی تنفس سخت میشود

زمانیکه در جراحی بینی تمام استانداردها رعایت شده و مجرای بینی بیش از حد کوچک نشود، اختلالی در تنفس ایجاد نخواهد شد. البته روزهای اولیه بعد از عمل بینی که تورم و لخته های خون داخل بینی وجود دارد، ممکن است تنفس کمی سخت شود. این عوارض طبیعی بوده و به تدریج از بین می روند.

تاریخ ثبت : 1401/01/11

پاسخ مریم


نه تنها باعث تنگی نفس نمیشه حتی تنگی نفس که از قبل داشتید رو هم از بین میبره

ولی تا زمانی که خوب بشه احتمالا باعث تنگی نفس میشه تقریبا تا پنج روز

تاریخ ثبت : 1401/01/14

پاسخ N.i


عمل زیبایی بینی اگر در چهارچوب استاندارد و با تکنیک های نوین انجام شود، منجر به تنگی نفس نخواهد شد. البته احتمال احساس تنگی نفس در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی وجود دارد که عارضه ای طبیعی است. با خودداری از کوچک کردن بیش از حد بینی و همچنین انتخاب یک جراح حاذق، میتوان احتمال تنگی تنفس بعد از عمل بینی را از بین برد.

تاریخ ثبت : 1401/02/22

پاسخ ملیکا


خیلی از متقاضیان انجام جراحی زیبایی بینی تصور میکنن که بعد از عمل دچار مشکلات تنفسی و تنگی نفس میشن. لازمه بدونید که خیلی از مشکلات تنفسی موقتی هستن و پس از مدتی از بین میرن. به طور مثال یکی از دلایلی که باعث میشه شما بعد از جراحی دچار تنگی نفس بشید اینه که بعد از عمل تا چند وقت شما نمی تونید داخل بینی رو تمیز کنید و ممکنه که مخاط و مواد خارجی وارد شده به بینی راه تنفس رو مسدود کنن. تو این شرایط میتونید از اسپری بینی سدیم کلراید استفاده کنید. عامل دیگه ای که میتونه باعث تنگی نفس بشه این هستش که در طی عمل جراح مجراهای تنفسی رو بیش از حد باریک کرده باشه که این عارضه معمولا پس از برطرف کردن قوز و برآمدگی بینی رخ میده.  

تاریخ ثبت : 1401/03/02

پاسخ سمیرا

سمیرا

عمل بینی باعث تنگی نفس که نمیشه حتی اگه از قبل مشکل تنفسی داشته باشی ام درست میشه

فقط تقریبا تا یک هفته اولش نمیشه نفس کشید

تاریخ ثبت : 1401/03/13

پاسخ هدیه


اگه بینیتون رو بیش از حد کوچیک کرده باشین ممکنه که بعد از عمل دچار تنگی نفس بشین. البته تنگی نفس گاهی اوقات طبیعیه و به علت تورم بینی و جمع شدن مخاط داخل بینیه. اگه با اسپری سدیم کلراید داخل بینی رو تمیز کنین تنگی نفس برطرف بشه. 

تاریخ ثبت : 1401/03/25

پاسخ مبینا

سمیرا

اگه پزشکتون خوب عمل کرده باشه نباید همچین مشکلی براتون پیش بیاد . اگه خیلی دیگه بینی تون رو کوچیک کنه ممکنه سخت نفس بکشید و یا صداتون تغیر کنه

تاریخ ثبت : 1402/01/07
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


آیا عمل بینی باعث تنگی نفس می شود؟ آیا بعد از عمل بینی تنگی نفس میشود آیا جراحی بینی باعث تنگی نفس میشود آیا بعد از عمل بینی تنفس سخت میشود

مشاهده کلینیک زیبایی