سوال کاربر

آیا نمک دریا برای پوست صورت خوب و مفید است؟ 

تاریخ ثبت : 1401/01/11
پاسخ سایت

پاسخ سایت


در پاسخ به این سوال که :

آیا نمک دریا برای پوست صورت مفید است؟

میتوان گفت که :

قبل از اینکه بخوام در مورد خواص نمک دریایی برای پوست صحبت کنم باید بگم که نمک دریا با اون نمکی که ما برای پخت و پز ازش استفاده می کنیم فرق داره. نمک دریایی مواد مغذی و معدنی زیادی داره اما نمک تصفیه شده در طی یک فرآیند پیچیده ای ایجاد میشه و خیلی از مواد معدنی توی این فرایند از بین میرن. به خاطر خواص بی نظیر نمک دریایی می تونید ازش برای زیبایی و جوانسازی پوست صورتتون استفاده کنید. کاربرد نمک دریایی برای زیبایی پوست صورت شامل این مواد میشه: 
پاکسازی و جوانسازی پوست :

برای پاکسازی و جوانسازی پوست صورتتون کافیه 2 قاشق غذاخوری نمک رو با 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید تا به شکل خمیر دربیاد. بعد این خمیرو خیلی آروم به پوستتون بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه اونو از صورت پاک کنید و با آی ولرم پوست رو شست و شو بدید. 
بستن منافذ باز پوست :

با نمک دریایی می تونید منافذ باز و عمیق پوستتون رو کوچیک کنید. برای این کار کافیه که 1 قاشق غذاخوری نمک رو داخل حدود 114 گرم آب گرم بریزید و خوب به هم بزنید تا نمک کاملا توی آب حل بشه. بعد این محلول آب و نمکو روی صورت تمیز و خشک اسپری کنین. روزی دوبار این کارو انجام بدید تا شاهد اثراتش باشید. فقط مراقب باشید که این محلول وارد چشمتون نشه که باعث سوزش بشه. 

از بین بردن جوش و آکنه :

یکی دیگه از کاربردای نمک دریایی اینه که می تونید باهاش جوش و آکنه های صورتتون رو از بین ببرید چونکه نمک دریایی باعث تنظیم چربی پوست میشه. برای اینکه از شر جوش ها و آکنه ها خلاص بشید مثل روش قبل عمل کنید و نمک رو داخل آب حل کنید و روی صورت اسپری کنید. اجازه بدید که این محلول به مدت کوتاهی روی پوست بمونه و بعد صورتتون رو بشورید. 
 

تاریخ ثبت : 1401/01/11

پاسخ N.i


نمک دریا یک گزینه ایده آل برای ساختن ماسک زیبایی و استفاده از آن در جهت جوانسازی پوست است. نمک دریا قدرت لایه برداری، پاکسازی و از بین بردن سلول های مرده پوست را دارد. همچنین این نمک می تواند منجر به درمان جوش و آکنه های پوستی شود.

تاریخ ثبت : 1401/03/23

پاسخ مبینا

سمیرا

نمک دریا بیشتر به عنوان یه لایه بردار برای پوست مورد استفاده قرار میگیره بخاطر همین سعی کنید بیشتر از دوبار یا هفته ای یکبار بیشتر انجام ندید .برای اینکه سلول های مرده ی پوست از پوست خارج بشن میتونید استفاده کنید ازش 

تاریخ ثبت : 1402/01/05
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


خواص نمک دریا برای پوست خواص نمک دریا برای پوست صورت خواص نمک دریایی برای پوست فواید نمک دریا برای پوست صورت خاصیت نمک دریا برای پوست صورت فواید نمک دریایی برای پوست صورت آیا نمک دریا برای پوست صورت مفید است آیا نمک دریا برای پوست صورت خوب است

مشاهده کلینیک زیبایی