سوال کاربر

چه چیزی باعث میشود جوش بزنیم

تاریخ ثبت : 1401/03/28
پاسخ سایت

پاسخ سایت


چه چیزی باعث میشود جوش بزنیم :

جوش زدن علل متنوع و گوناگونی دارد و هر فردی در شرایطی خاص آن را تجربه می کند. معمول ترین علل جوش زدن عبارتند از:
•    چربی زائد پوست
•    آلودگی ها، باکتری ها و سلول های مرده روی پوست
•    التهاب پوست
•    پریود شدن
•    اختلال در عملکرد هورمون ها
•    تغذیه نامناسب
 

تاریخ ثبت : 1401/03/28

پاسخ روژان


اینکه کدوم خوراکی ها و مواد غذایی باعث ایجاد جوش میشن دقیقا مشخص نیست. مثلا ممکنه که یه نفر با خوردن خوراکی هایی که طبع گرم دارن مثل خرما صورتش جوش بزنه اما همین خرما ممکنه روی فرد دیگه تاثیری نداشته باشه. تخمه و آجیل هم ممکنه باعث جوش صورت بشن. علاوه بر این شکلات و شیرینی و فست فود و غذاهای آماده هم باعث بروز جوش و آکنه میشن. برای جلوگیری از جوش بهتره از مواد غذایی و خوراکی هایی مصرف کنین که میزان قند و چربیشون کمه. در طول روز هم سعی کنین به میزان کافی آب و نوشیدنی های طبیعی میل کنین. 

تاریخ ثبت : 1401/03/29

پاسخ mitra


به نظرم آلودگی های محیطی و غذاهایی که می خوریم تاثیر مستقیم روی سلامت پوست میذارن. بهتره که هر موقع از بیرون میایم خونه پوست صورتو با یه شوینده ملایم بشوریم و آلودگی های محیطی رو از روی پوست پاک کنیم. همچنین کمتر غذاهای چرب و خوراکی های شیرین بخوریم. 

تاریخ ثبت : 1402/01/03

پاسخ مبینا

سمیرا

استفاده از غذاهای چرب . فست فود ها . غذاهای آماده . سس ها . پنیر پیتزاها . تنقلات . با آرایش خوابیدن . زیاد آرایش روی پوست موندن . سعی کنید اگه پوست چربی دارید دوبار در روز از شوینده های ملایم صورت استفاده کنید و صورتتون رو باهاش بشورید اگه پوست خشکی دارید حداقل روزی یکبار با شوینده مناسب پوست های خشک بشورید صورتتون رو .اگه طبع تون گرم و خشک با مصرف زیاد گرمیجات با طبع گرم و خشک ممکنه جوش بزنید اگه از گرمیجات استفاده می‌کنید کنارش مواد غذایی با طبع سرد هم استفاده کنید که گرم و سرد همدیگرو خنثی کنن . داخل حموم سفیداب با انگشت بزنید پوستتون یه لایه بردار طبیعی پوستتون بتونه نفس بکشه 

تاریخ ثبت : 1402/01/05
جهت ثبت پاسخ وارد سایت شوید، کلیک کنید.

شما هم می توانید سوال خود را مطرح کنید


رفتن به صفحه پرسش سوال...

سایر سوالات

کلمات کلیدی


چه چیزی باعث میشود جوش بزنیم

مشاهده کلینیک زیبایی